Створено пристрій для виявлення ДНК в космосі

11 липня 2013 | Автор: Арсен

buy tastylia online Якщо життя на Марсі все-таки існує, то можна сміливо припустити, що у нього є спільні корені із земним життям. Більше 3,5 млрд. років тому метеорити проносилися через всю Сонячну систему і, цілком можливо, рикошетили між двома нашими молодими планетами. Знайдені в минулі десятиліття в Антарктиді і в африканських пустельних зонах метеорити з Марса доводять це. А не виключено, що й на Марс потрапляли метеорити, викинуті із Землі в результаті метеоритних атак, або при виверженнях численних вулканів. Цей космічний пінг-понг, цілком можливо, міг створити загальний родовід у організмів цих планет – незалежно від того, де життя зародилося перше – на Марсі або на Землі.

go to site Теорія загальних космічних коренів настільки приваблива, що вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT), спільно з колегами з Гарварду і MGH, зважилися на створення ДНК секвенсора – пристрою, що дозволяє визначати і порівнювати із зразками послідовності в молекулі ДНК. Він буде відправлений на Марс, щоб шукати там загальний генетичний матеріал серед зразків ґрунту і льоду.

Пожарное оборудование лучше заказывать тут

Крістофер Карр, дослідник з MIT зі своїми колегами провели вирішальний експеримент. Вони піддали серце свого інструменту – мікрочіп для секвенування ДНК – дозам опромінення, які очікуються під час реальної експедиції на Марс. Після цього впливу – в тому числі, бомбардування протонами і важкими іонами кисню і заліза – мікрочіп зумів успішно проаналізувати штам кишкової палички і прочитати його генетичну послідовність.

За словами Карра, мікрочіп зможе прожити в жорстких космічних умовах близько двох років – цього достатньо, щоб досягти Червоної планети і збирати там дані протягом року-півтора. Правда, з часом продуктивність чіпа може бути знижена – з’являться помилки.

source url Додати коментар: