Фізики можуть згинати світлові промені під будь-яким кутом

3 травня 2012 | Автор: Андрій

go site Групі вчених-фізиків з Франції та Ізраїлю вдалося змусити промінь світла згинатися без зовнішнього впливу під будь-яким кутом. Дане відкриття може знайти безпосереднє застосування в різних сферах життя: від біофізичних досліджень до промислового виробництва.

http://curtisbaptistschools.org/robots.txt Вже давно відомим є факт, що світло здатне переломлюватися і поширюватися прямолінійно. Зокрема, з першим явищем людина стикається тоді, коли кладе соломинку в склянку, наповнену будь-яким коктейлем. Як правило, в такому випадку соломинка починає здаватися нам розірваною на самому кордоні повітря і води. Такий оптичний обман виникає тому, що у повітрі та воді індекс заломлення світла не однаковий.

Аналогічна ситуація має місце і в космічному просторі: в результаті впливу сильних гравітаційних полів світло може відхилятися від прямолінійного поширення. Щоправда, повідомляють дослідники, деякі форми хвиль володіють здатністю згинатися самостійно. Наприклад, промінь, який отримав назву «Airy beam». Звичайно, фізики не можуть розповісти вам будь-яку інформацію на тему Создаем сайт и зарабатываем, її слід шукати на сайті web-top-plus.ru.

Вперше здатність самостійного викривлення променя світла вдалося відкрити на початку 70-х років минулого століття. Але відтворити цей ефект і побачити його в звичайних лабораторних умовах дослідники змогли тільки 5 років тому.

Фізики, що представляють University of Central Florida, отримали вищезгаданий промінь в результаті експериментів. Їм вдалося вигнути його до 8 градусів.

Як пише західне Інтернет-видання «Science», протягом останніх кількох років експериментальні та теоретичні роботи з досліджень згинання променя світла досягли небувалого рівня.

http://1844house.com/green-tea-sea-salt-seared-ahi-tuna/feed/ Додати коментар: