Зір відновлюють іонообмінні контактні лінзи

9 жовтня 2012 | Автор: Андрій

go site buy me a boat lyrics Вченими з Кемерова розроблені унікальні контактні лінзи, які здатні відновити після серйозних опіків та інших травм зір. Лінзи після клінічних випробувань, як очікується, візьмуть першими на озброєння рятувальники, військові та лікарі швидкої допомоги.

Інноваційний проект виготовлення іонообмінних лінз, який не має в світі аналога, розроблений кузбасівськими вченими. Ще попереду півтора року довгих клінічних випробувань. Лінзи будуть використовуватися в разі успіху при медичній долікарської допомоги, а також будуть обов’язковим інструментом рятувальників, військових на місці аварій та лікарів медицини катастроф, бойових дій та НП.

Ця лінза для очей – просто «швидка допомога». В її основу ліг винахід, який було зроблено кузбасівськими вченими в 90-ті роки минулого століття. Унікальний матеріал, розроблений ними, дав можливість повернути зір практично сліпим людям. Вчені на цьому не зупинилися і допрацювали свій винахід. Ними створена в підсумку лікувальна лінза. За словами фахівців, ця розробка – це справжній прорив в вітчизняній офтальмології. «Її аналогів дійсно немає, – повідомляє академік РАПН Олена Громаніна, експерт, завідуюча кафедрою медичної академії. «Якісь прототипи до цього існували, однак сама розробка технології, а також виготовлення – в дійсності нові».

Унікальність лінзи полягає в «золотому» сполученні базового матеріала гідрогеля, а також добавки – іонообмінної смоли. Принципи роботи прості: віруси, токсини, бактерії, будь-які обпалюючі речовини, які потрапили в око, дана іонообмінна лінза як пилосос просто всмоктує. Науковий співробітник малого інноваційного підприємства, Валентина Жевняк, пояснює: головний принцип роботи лінзи – це вилучення всіх сторонніх подразнюючих речовин.

Відновлення після травм і опіків, за словами вчених, йде швидше в 5 разів, ніж при традиційних методах лікування. Основне – накласти якомога раніше лінзу на пошкоджене око. А вона вже не дозволить проникнути вглиб тканини агресивній речовині. «За рахунок іонообмінних лінз виліковуються невиліковні раніше стан очей», – повідомляє доктор медичних наук, Юрій Хатмінській, професор державної Кемеровської медичної академії.

Лінза, або ж, як її називають ще лікарі, «стерильна пов’язка для очей», є одноразовою. Тому перед ученими було завдання зробити її по максимуму дешевше. Лінзи виточували спочатку із заготовок, а це було неекономічно і довго. Після винаходу окремого модуля виробництво вдалося все ж таки поставити на потік. Вартість виробу в результаті знизили до 40 рублів. Сьогодні мале інноваційне підприємство, яке створене на базі Кемеровського університету, збирається випускати в рік до півтора мільйонів лінз.

Сьогодні винахід вчених проходить через токсикологічну експертизу, а після його чекають довгі клінічні випробування. І лише після того “лінзи-рятувальники” застосовувати почнуть вже на практиці.

http://act-site.com/xu8s/पैक बनाये तुरंत Додати коментар: