Здорова дієта в зрілому віці сприяє здоровому старінню

9 вересня 2015 | Автор: Арсен

source link Здорова дієтаРаніше вже проводилося декілька досліджень з вивчення довгострокового впливу загальних режимів харчування на процеси здорового старіння, і наявні дані виявилися суперечливими.

see У новому дослідженні було поставлено завдання вивчити зв’язок між дотриманням вибраних емпіричним шляхом дієт в середньому віці і здоровим старінням за результатами 13-річних спостережень.

Вихідні дані про дієтичне харчування підвибірки одного з попередніх досліджень SU.VI.MAX дозволили на основі аналізу головних компонентів по 37 групам харчових продуктів вибрати 2 режими харчування. Старіння оцінювалося в 2007-2009 роках серед 2 тисяч 796 учасників дослідження SU.VI.MAX у віці 45-60 років, у яких не було виявлено спочатку діабету, серцево-судинних захворювань і раку.

Здорове старіння визначається як розвиток процесу без виникнення будь-яких серйозних хронічних захворювань, з хорошим фізичним і когнітивним функціонуванням, без появи обмежень у виробничій діяльності і в повсякденному житті, без депресивних симптомів, без всяких обмежень, пов’язаних зі здоров’ям, у суспільному житті, з гарною загальною самооцінкою здоров’я і без виникнення болю, що обмежують фізичні функції. Зв’язок між режимом харчування та старінням оцінювався за допомогою багатофакторного логістичного регресійного аналізу; також вивчався потенційний вплив споживання калорій.

Отримані результати

Були визначені «західний» та «здоровий» режими харчування. Не було виявлено жодного суттєвого зв’язку між «західним» харчуванням і здоровим старінням. Більш того, «здорове» харчування також не пов’язано зі здоровим старінням серед випробовуваних з високим (вище середнього) рівнем споживання калорій. Але, з іншого боку, серед суб’єктів з низьким споживанням калорій виявлена висока залежність шансів здорового старіння від «здорового» харчування.

Висновок вчених

Дотримання здорової дієти в зрілому віці забезпечує організм мікроелементами, клітковиною і антиоксидантами, за умови контролю споживання калорій може сприяти здоровому старінню.

click here Додати коментар: