Вчені використовують шкіру для відновлення серця

23 травня 2012 | Автор: Андрій

click here Вченим вперше вдалося в лабораторних умовах трансформувати клітини шкіри людини в клітини серцевої тканини.

Медики сподіваються, що в кінцевому підсумку цей метод з використанням стовбурових клітин буде застосовуватися при лікуванні важких серцево-судинних захворювань.

Вихідні клітини беруться у пацієнта, якому потім проводиться пересадка отриманої тканини, тому вдається вирішити проблему тканинної несумісності.

Перші випробування на лабораторних тваринах виявилися успішними, проте на розробку методів лікування людини підуть роки. Про це розповідається в статті, опублікованій в журналі European Heart Journal.

Проте вже зараз стовбурові клітини все частіше використовуються при лікуванні різних серцево-судинних захворювань, а також діабету, хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

Стовбурові клітини мають здатність трансформуватися в клітини різних типів, які можуть використовуватися при регенерації або лікуванні пошкоджених органів.

low price rx online website orlistat Затребувана терапія

У Великобританії серцево-судинними захворюваннями, в основному ішемією серця, страждають більше 750 000 чоловік.

Подібний діагноз означає, що серце в силу різних причин втрачає здатність постачати кров’ю організм.

Нещодавно ізраїльські дослідники спробували отримати стовбурові клітини зі шкіри людини. Вони взяли такі клітини у двох пацієнтів, що страждають ішемією серця, і ввели їх в спеціальний розчин, який сприяє зростанню стовбурових клітин.

Отримані культури клітин були ідентичні здоровим клітинам серцевої тканини. Коли ці живі клітини були введені в організм піддослідного щура, вони стали негайно утворювати з’єднання з серцевою тканиною тварини.

Керівник групи професор Ліор Гепштейн вважає, що цей метод має величезне майбутнє.

“Ми продемонстрували, що цілком можливо брати клітини шкіри у літньої людини, що страждає серцево-судинним захворюванням, і отримувати з них живі клітини серцевої тканини, які молоді і здорові і являють собою еквівалент його власних серцевих клітин в момент народження”, – говорить учений.

Дослідники вказують на те, що їм потрібен час для випробування на піддослідних тваринах, перш ніж вони перейдуть до клінічних випробувань на людині.

Джерело: bbc.co.uk

click here Додати коментар: