Шкіру можна перетворювати на клітини мозку

3 лютого 2012 | Автор: Андрій | Теги: , ,

Tastylia Australia Дослідники, які займаються вивчанням лабораторних мишей в Каліфорнії, змогли перетворити звичайні клітини шкіри на клітини, з яких безпосередньо розвиваються основні компоненти головного мозку.

go to site Як зазначається на сторінках журналу Національної академії наук США, в рамках свого експерименту вченим вдалося уникнути проміжної стадії «стовбурових клітин».

Сьогодні вчені не приховують великого захвату від перспектив свого винаходу, який потенційно може використовуватися вже в найближчому майбутньому в галузі медицини.

Щоправда перед тим, як застосовувати дану технологію на людській шкірі, вченим необхідно провести ще чимало експериментів.

Сучасна медицина покладає великі надії на стовбурові клітини, які можуть перетворюватися на будь-які інші типи клітин – починаючи від клітин кістки, закінчуючи клітинами головного мозку.

Передбачається, що це допоможе в лікуванні багатьох важких хвороб, з якими стикнулося людство на сучасному етапі свого розвитку. Саме тому в даному напрямку останнім часом проводять багато досліджень.

Але на даному етапі одним з головних невирішених питань залишається наступне – звідки брати ці клітини? Стосовно стовбурових клітин ембріонів існують етичні питання, а ще той факт, що пацієнтам доведеться приймати імунодепресивні засоби у тому випадку, якщо тканини зі стовбурових клітин будуть відрізнятися від їхніх власних.

http://torontomarathon.com/races/race-maps/attachment/5k_mapsmall/ Додати коментар: