Раку крові (лейкемії) мінімум сім тисяч років

1 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://turkishinterpretingusa.com/contact-us/ Раку крові (лейкемії) мінімум сім тисяч роківВчені з Німеччини, вивчивши скелет жінки, яка жила сім тисячоліть тому, в епоху неоліту, виявили у неї сліди захворювання раку крові, так зазвичай називають лейкемію. Це найдавніше на сьогоднішній день підтвердження раку крові, йдеться в прес-релізі Університету Тюбінгена.

go to site Вчені під керівництвом палеоантрополога Хайке Шерф з Зенкенбергського центру еволюції людини та палеоекології при Університеті Тюбінгена звернули увагу на жіночий скелет під назвою «індивід G61», виявлений у неолітичному похованні в Штутгарт-Мюльхаузен на півдні Німеччини. Вік особи на момент смерті становив 30-40 років.

Вчені вивчили кілька кісток скелета за допомогою комп’ютерної томографії високої роздільної здатності і знайшли незвичайні пухкі тканини всередині кісток, так звану губчасту кістку, у верхній частині правої плечової кістки і грудини. Це вказує на лейкемію, вважають автори дослідження.

У дорослих людей кінці плечових кісток і грудини, також як хребет, ребра, череп, таз і кінці стегнової кістки містять кровотворні стовбурові клітини. Саме у цих місцях виявляється рак крові.

Скелет жінки

Вчені порівняли плечову кістку досліджуваного скелета з плечовими кістками 11 кістяків з того ж поховання, знайдених у 1982-1993 роках. Жоден з них не містив значних ознак такого захворювання. Інші хвороби, які викликають подібні прояви в скелеті, вчені виключили. Остеопороз ще не виникає в такому віці. Гіперпаратиреоз проявляється в кістках черепа і пальців, але його ознак там немає.

Хоча вчені впевнені, що виявили найдавніше свідчення лейкемії, вони не можуть стверджувати, що саме ця хвороба стала причиною смерті.

go Додати коментар: