Ні, Альцгеймер не заразний: автор «сенсаційного відкриття» шокований заголовками ЗМІ

12 вересня 2015 | Автор: Арсен

here Альцгеймер не заразнийЗаголовки багатьох видань у четвер звучали дуже вражаюче: «Хворобою Альцгеймера можна заразитися», «Хвороба Альцгеймера може бути інфекційною», «Вчені довели, що хвороба Альцгеймера може бути заразною».

Проте всі вони зовсім невірні і нагадують знаменитий комікс про цикл життя наукових відкриттів, в якому кореляційне дослідження вченого з низкою застережень, пройшовши шлях від наукової статті до телевізійних новин і популярних передач, перетворюється на рекомендацію від його бабусі носити шапочку з фольги для самозахисту.

Автор дослідження, яке вийшло в Nature і на яке посилалися журналісти, Саймон Мід з Інституту неврології Університетського коледжу Лондона повідомив CNN, що «заголовки цим вранці трохи шокували мене».

Насправді, в дослідженні немає основи для висновків про заразність Альцгеймера, і в самій статті автори роблять висновок, що «немає підстав вважати, що хвороба Альцгеймера заразна, а в епідеміологічних дослідженнях немає ніяких доказів того, що вона може передаватися, у тому числі шляхом переливання крові».

Повна нісенітниця

Ще одне обмеження дослідження – той факт, що накопичення амілоїду ще не означає ні наявності, ні перспективи розвитку хворобу Альцгеймера, пояснює автор дослідження. У багатьох людей при патолого-анатомічному дослідженні були виявлені амілоїдні бляшки, але самої хвороби при цьому не було. Власне, досі не відомо, чи є амілоїд-β у тканинах мозку причиною або наслідком розвитку Альцгеймера.

Всього у Альцгеймера три характерні ознаки: амілоїд-β, ще один аномальний білок (тау) і втрата нейронних зв’язків, що викликає загибель нейронів і атрофію тканин мозку.

Додати коментар: