Дослідники створили ретровірус, який робить клітини організму невразливими для ВІЛу

26 січня 2013 | Автор: Андрій

http://thermograve.co.uk/category/prototyping/feed/ Американські дослідники, які представляють Університет штату Техас повідомили, що їм вдалося розробити абсолютно новий вид генної терапії, за допомогою якої клітини стають невразливими для такого захворювання як ВІЛ.

enter Як підкреслюють автори відкриття, в недалекому майбутньому даний метод дасть можливість захищати організм людини від зараження чи важких наслідків у вигляді СНІДу, а також всіх супутніх йому інфекційних хвороб.

Професор Сара Сойер, яка керувала дослідженням, розповіла у своєму інтерв’ю, що поява стійких Т-клітин в організмі зараженого пацієнта не може в повній мірі позбавити його від тяжкого вірусу імунодефіциту. Але, з іншого боку, клітини зможуть захистити людський організм від так би мовити «колапсу» всієї імунної системи, який, як правило, має місце в результаті розвитку СНІДу.

Вченими було проведене детальне вивчення мутацій в таких генах як CXCR4 і CCR5, які здатні зробити людей невразливими до вірусу. Пізніше з них вдалося виділити всі необхідні фрагменти ДНК, а далі «вбудувати» спеціальний ретровірус.

Головна суть в тому, що ретровірус проникає в клітини, і практично відразу починає змінювати нормальні копії вищезгаданих мутацій генів на їх невразливі версії.

Згідно плану, перші клінічні випробування повністю закінчаться в 2016-2018 роках.

go to site Додати коментар: