Зародження нового океану

12 вересня 2012 | Автор: Андрій

robaxin no prescription canada http://ciao-ciao.co.uk/test/wp-admin/ Жителі планети зараз виступають свідками абсолютно унікального природного явища – це зародження нового океану. Він, за словами вчених, в недалекому майбутньому вже буде нанесений на карти в одній з найбільш посушливих пустель Ефіопії.

follow Новий океан, на думку фахівців, утворюється на місці рифового розлому, який простягається на 56 км. Він виявлений був ще в 2005 р., а зараз досяг місцями ширини в 6 м. Але, незважаючи на швидкий розвиток, фахівці не могли вирішити до теперішнього моменту, що чекає надалі цю формацію.

В результаті дослідження фахівцям вдалося довести – тектонічна активність в цьому розломі ідентична відбувається в надрах океанічних серединних хребтів, змушуючи міняти своє розташування континенти. На їх думку, подібна активність характерна сьогодні також для Червоного моря.

Дослідникам вдалося з’ясувати, що розлом виник протягом пари днів після виверження Даббаху. Магма, яка випливала з його жерла, заповнювала в земній корі тріщини, «розкриваючи» розлом. Але це лише підстьобнуло його розвиток. А початок розлому дало поділ Аравійської і Африканської тектонічних плит, воно ж почалося 30 млн. років тому, і розсовує континенти щорічно на 2,5 см.

«Ми знаємо, що океанічні хребти виникають під впливом такого ж вливання в розлом магми, але для нас стало сюрпризом, що подібні процеси можуть так швидко йти», – розповідає Рочестера Сінді Ебінджер, професор американського Університету.

Раніше вважалося, що даний фізико-хімічний аналіз відбувається набагато повільніше і розділяється на окремі короткі фрагменти. Але зараз їх хвилює вже доля місцевого населення, тому що океан, що формується з’єднає з Аденською затокою Червоне море, відібравши величезні території у жителів.

Коментування заборонено!