Вчені з’ясували причину плоского рельєфу Курильських островів

6 жовтня 2012 | Автор: Андрій

buy finasteride tablets uk go to link Експедиція, яка пройшла на півдні Малої Курильської гряди, змогла знайти нові докази, що у цих островів плоский рельєф внаслідок високого рівня моря, який приблизно 125 тис. років тому покривав повністю острова, повідомляє природний державний заповідник «Курильский».

http://tomcarter.co.uk/gili-tal-real-pain-for-real-people/ Експедиція вчених із Москви, Південно-Сахалінська, Владивостока працювала з кінця липня на островах Шикотан, Кунашир, Танфільєва. Головним завданням учених було визначення слідів цунамі та інших подій, які сильно позначалися на зміні ландшафту і клімату Курилов.

Вчені з’ясували – за всю геологічну історію досліджуваного району тут рівень моря піднімався багато разів при потеплінні і при похолоданні опускався.

«Приблизно 125 тис. років тому, більшість малих островів перебували на півдні Малої Курильської гряди нижче рівня моря і при цьому представляли мілководні банки. Тоді море вирівняло їх вершини, згладивши і зрізавши більшість нерівностей рельєфу. Поверхня Малих Курил тепер, в основному, згладжена, самі ж острова – плоскі», – пишеться в повідомленні.

Крім того, фахівці виявили в ході експедиції багато цікавих знахідок, і серед них – раковини молюсків у острова Танфільєва.

«Господарі даних раковин – це стародавні молюски, які мешкали в акваторії Малих Курил на устричному рифі в тепліших умовах, ніж в даний час – плейстоцені в середньому, не менше 170-180 тис. років тому. А крім того на пляжі острова Танфільєва були знайдені залишки скам’янілого дерева, яке було викинуто з підводного схилу морем, де відбувається розмив багатьох порід крейдового періоду», – зазначено в релізі.

У ході досліджень також у продовження роботи колишніх років взяті були проби з вулканічного попелу, що покриває шаром більше метра весь острів Танфільєва. Він міг бути, за припущенням учених, результатом катастрофічного виверження Куттіяро, яке сталося приблизно 35 тис. років тому на Хоккайдо. Виверження було настільки потужним, що попелом його покриті зараз всі острови Малої Курильської гряди, при цьому включаючи південну частину Шикотана.

«Крім того на острові Танфільєва були виявлені нові розрізи торфовищ з деяким вулканічним попелом зовсім недавніх вивержень вулканів Хоккайдо, тобто 17-20 століть. Крім вулканічного попелу, в даних торфовищах виявлені цунамігенні піски, або сліди великих цунамі історичного часу», – говорить заповідник.

Коментування заборонено!