В Австралії знайдено найбільший ударний кратер Землі

24 березня 2015 | Автор: Арсен

go to site В Австралії знайдено найбільший ударний кратер ЗемліНайбільша на Землі область падіння астероїда була виявлена в Австралії. Кратер шириною 400 кілометрів був відкритий при проведенні бурових робіт у цій місцевості. Ендрю Гліксон зі Школи археології та антропології Австралійського національного університету розповів, що зробив відкриття, коли проводив геотермальне дослідження біля кордонів штатів Південна Австралія, Квінсленд і Північна територія.

http://pettypool.org/privacy-policy/ Команда дослідників натрапила на два кратера, які, імовірно, були утворені в результаті розколу гігантського метеорита на дві частини перед ударом об земну поверхню. Про це свідчать два знайдених в корі землі глибоких сліди.

Два астероїда становили більше 10 кілометрів у діаметрі, – заявив Гліксон. Дослідницька команда знайшла місце падіння стародавнього метеорита випадково, виконавши буріння земної кори на глибину 2 кілометри.

Магнітне моделювання вказало на багаті залізом і магнієм ділянки, характерні за складом для мантії. За словами науковця, після ударів неймовірної сили земна кора почала відновлюватися. В процесі утворилися два величезні куполи за рахунок зміщення вгору породи мантії.

Точна дата утворення кратерів невідома, але, за оцінками експертів, подія могла статися близько 300 мільйонів років тому. Породи навколо кратерів мають вік близько 300-600 мільйонів років.

Дослідження було опубліковане в журналі Tectonophysics. Його короткий виклад наводить видання IBTimes. Отримані висновки можуть допомогти вченим дізнатися більше про еволюцію життя на Землі. Інші метеоритні удари, у тому числі той, що привів до знищення динозаврів, справили величезний вплив на нашу планету. Тим не менш недостатня кількість інформації не дає вченим зрозуміти, як конкретно ця подія вплинула на життя на Землі.

Поки ми не можемо знайти масове вимирання видів, відповідне цим ударам. Я думаю, що зіткнення могло відбутися навіть раніше, ніж 300 мільйонів років тому, – повідомив Гліксон.

http://woodwardccf.com/tag/electrolyte-drink/feed/ Додати коментар: