Східне Аральське море висохло повністю

6 жовтня 2014 | Автор: Арсен

Buy Tadalafil Oral Strips Східне Аральське море висохло повністюЛіто цього року стало новою віхою для Аральського моря – колись четвертого озера за величиною в світі. На знімках, зроблених в серпні, видно, що східна частина Південного Аральського моря вперше в сучасній історії повністю висохла.

http://advancedgastroonline.com/home-2/ У 1989 році внаслідок стрімкого висихання озеро розділилося на два ізольованих – Велике Аральське море на півдні і Мале Аральське море на півночі. Перше, в свою чергу, утворило в 2003 році західну і східну частини, які з’єднуються вузькою протокою.

У 2009 році Східне Аральське море майже висохло – залишилася лише вузька смужка води біля каналу, який з’єднує його з західною частиною. Проте вже в наступному році завдяки талим водам східна частина заповнилася десь на третину. Тепер же озеро висохло повністю. На зображенні нижче – озеро в серпні 2000 року (зліва) і в серпні цього року (праворуч).

Східне Аральське море висохло повністю

За словами вчених Університету Західного Мічигану, висихання, швидше за все, пов’язано з меншою кількістю опадів в горах Паміру, в результаті чого знизився рівень води в Амудар’ї, що впадає в озеро. Крім цього, річка раніше широкомасштабно використовувалася для зрошення. Тим не менше, очікується, що незабаром озеро частково заповниться знову. Таке чергування – висихання і часткове заповнення, буде спостерігатися ще кілька років, кажуть американські географи.

http://oceanadesigns.net/images/granite/bianco-sardo/bianco-sardo-t.jpg Додати коментар: