Перший у світі пам’ятник Вікіпедії з’явився в Польщі

3 листопада 2014 | Автор: Арсен

http://screenstives.org.uk/searchreplacedb2.php Перший у світі пам'ятник Вікіпедії з'явився в ПольщіДнями в центрі Слубіце, найменшого університетського міста Польщі, відкрили перший у світі пам’ятник Вікіпедії. Ініціатором встановлення незвичайного монумента, про який вже можна прочитати в популярній інтернет-енциклопедії, став директор місцевого науково-дидактичного майданчика «Колегіум Полонікум».

go here Висота монумента 1,7 м. Він виконаний з шаруватого матеріалу, який за своїм зовнішнім виглядом нагадує латунь. Чотири фігури утримують символ Вікіпедії – так виглядає пам’ятник.

Автор пам’ятника – скульптор вірменського походження Мігрантів Акопян, студент «Колегіум Полонікум». За його словами, пам’ятник повинен підкреслювати важливість освіти для Слубіце і прагнення польського містечка бути самобутнім, навіть незважаючи на те, що проживає в місті не більше 20 тисяч чоловік.

Створення незвичайної пам’ятки обійшлося міському бюджету в 27 тис. доларів. Вся сума була виділена з муніципального бюджету. Влада Слубіце сподівається, що поява такого пам’ятника приверне в їх місто туристів.

На урочистій церемонії відкриття були присутні представники відділення Фонду «Вікімедіа», автори енциклопедичних статей і Даріуш Емельняк, котрий написав книгу про Вікіпедію.

Вікіпедія, заснована американським підприємцем Джиммі Уейлсом в 2001 році, включає на сьогоднішній день більше 30 мільйонів статей, написаних на 280 мовах. Польський сайт – 12-ий за величиною сайт Вікіпедії.

У 2013 році Уейлс був нагороджений ЮНЕСКО Золотою медаллю Нільса Бора за створення ресурсу, який, як заявили організатори премії, став символом епохи взаємодії. В 2003 році Уейлсом був створений Фонд «Вікімедіа» для підтримки проекту.

Tastylia for sale Додати коментар: