Океани Південної півкулі стали знову поглинати більше СО2

14 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://oceanadesigns.net/images/granite/matrix/matrix.jpg Океани Південної півкулі стали знову поглинати більше СО2Міжнародна команда вчених з’ясувала, що океани південної півкулі Землі поглинають великі обсяги двоокису вуглецю — одного з головних парникових газів. Тенденція посилюється з 2002 року, але прогнозувати її точний розвиток не можна, повідомляє прес-служба Університету Іст-Англії (Великобританія).

http://global-mob.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1510306009.0082259178161621093750 Світовий океан поглинає гігантські кількості діоксиду вуглецю, майже половина якого припадає на води океанів, оточуючих Антарктику. Ці океани і моря умовно називають Південним океаном, оскільки вони розташовані в південній півкулі. Вони, ніби легені, забирають до себе забруднене повітря, а видихають очищене, оскільки значна частина CO2 залишається в океані. Це набагато більше, ніж кількість, що вивільняється назад в атмосферу. Вчені вважають, що Південний океан стримує темп глобального потепління.

У 2000-х роках учені запідозрили, що води Антарктики стали насичуватися діоксидом вуглецю і його об’єми зменшилися. Це стало несподіванкою, тому що раніше думали, що є прямий зв’язок між обсягом CO2 в повітрі і об’ємом CO2, що поглинається морем. Тоді вчені показали, що починаючи з кінця 1980-х, об’єм діоксиду вуглецю, захоплений Південним океаном, не збільшується. У новій же роботі, про яку йде мова, показано, що тренд відновився, і за останнє десятиліття обсяги поглинання CO2 ростуть.

Вчені під керівництвом професора Ніколаса Грубера з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха проаналізували дані про концентрації CO2 в поверхневих водах Південного океану, доступні в базі SOCAT. Разом з останнім оновленням в базу надійшли дані про 14,5 мільйонів вимірювань поверхневих вод CO2 з 1957 по 2014 роки. Учені також використовували дані про температуру поверхні океану, отримані із супутників.

Аналіз даних показав, що у 2002 році темп вуглецевого «складування» почав знову зростати. У 2010 році він досяг очікуваного рівня, порівнянного з рівнем зростання атмосферного CO2. Це говорить про те, що інтенсивність цього процесу в Південному океані сильно змінюється з часом, а не постійно зростає і монотонно у відповідь на зростання концентрації CO2 в атмосфері.

can you buy Lyrica from canada Додати коментар: