Фотосинтез міг виникнути значно раніше, ніж вважається

24 лютого 2013 | Автор: Андрій

here Фотосинтез міг виникнути значно раніше, ніж вважаєтьсяАналіз найстаріших осадових порід дозволяє припустити, що ранні форми фотосинтезу могли виникнути майже 3,8 мільярда років тому – не так довго після того, як на Землі з’явилося життя. Якщо це дійсно так, то фотосинтез виник майже за 1,5 мільярда років до появи кисню в атмосфері нашої планети.

buy modafinil online ireland Найбільш поширений вид фотосинтезу – оксигений – передбачає утворення кисню з води і вуглекислого газу. Однак замість цього деякі групи бактерій окислюють речовини на зразок заліза. При цьому кисень не виділяється. Еволюційні біологи вважають, що аноксигенний (без кисню) фотосинтез виник першим – до того, як в атмосфері 2,4 мільярда років тому з’явився кисень.

Але коли саме? Доведено, що в скам’янілостях, що містять останки мікробів, що з’явилися в дрібних водах 3,4 мільярда років тому в місцях, які зараз знаходяться на території Південної Африки, є хімічні свідоцтва процесу. Геологів давно цікавить, чи немає більш ранніх свідчень фотосинтезу.

У найстаріших на планеті осадових гірських породах віком близько 3,8 мільярда років в Гренландії містяться численні поклади оксиду заліза, які збивають вчених з пантелику. Дослідники з Університету Цинциннаті проаналізували їх ізотопний склад. У результаті з’ясувалося, що він відрізняється від одного місця покладів до іншого.

Коментарі (1) на "Фотосинтез міг виникнути значно раніше, ніж вважається"

  1. Аня коментує:

    потрібно більше інформації

go Додати коментар: