Європа готується до кліматичного переселення народів

7 вересня 2015 | Автор: Арсен

follow url Європа готується до кліматичного переселення народівСША прояснили свою позицію з проблеми збитків і втрат, які відчувають бідні країни в результаті почастішання природних катастроф через зміни клімату, передає BBC News. На переговорах ООН з клімату, що передують конференцію COP21 в Парижі в грудні, Вашингтон заявив, що Варшавський механізм потрібно розширити.

go Варшавський механізм — це набір кроків для вирішення проблеми збитків і втрат, який ухвалили на переговорах з клімату в 2013 році. Тоді переговори практично були зірвані через представників країн, що розвиваються. Логіка цих останніх така: їх народи зазнають лиха через часті природні катастрофи — повені, тайфуни і т. д. Причина екстремальних катастроф — зміна клімату, викликана промисловими викидами парникових газів. Основний об’єм цих викидів відбувається у розвинених і багатих країнах. Отже, багаті країни повинні компенсувати збитки, заподіяні бідним країнам. І якщо раніше, ще в 2013 році, мова йшла в основному про грошову компенсацію, то тепер бідним країнам цього мало. Вони хочуть допомоги та полегшення режиму при переселенні народів, що позбулися будинків через погодні стихії.

Бідні країни намагаються вказати, наприклад, на звіти страхових компаній, з яких видно, що збиток, пов’язаний з погодними явищами, зріс від 50 млрд. доларів на рік у 1980 році до 200 млрд. доларів зараз. І хоча уникнути погодних катастроф не може ніхто, у країн «першого світу» більше можливостей пом’якшити і відновитися від наслідків удару стихій — а у бідних немає навіть можливостей адаптуватися. Прикладом такої кліматичної катастрофи служить тайфун Хайян, який спричинив значні руйнування в листопаді 2013 року на Філіппінах і в сусідніх країнах.

США і ЄС довго відмовлялися визнавати таку постановку проблеми та існування самого питання збитків і втрат, оскільки інакше виникає практично безмежне коло відповідальності, що означає мільярди доларів претензій. Тепер ситуація змінилася, і деякі говорять, що це питання стало найбільш обговорюваним в останні роки. Тим не менш, поки зовсім неясно, як його вирішити. Навіть якщо розширити Варшавський механізм збитків і втрат, то це ніяк не наблизить вирішення проблеми шляхом компенсацій і допомоги для переселенців.

Всі, однак, усвідомлюють, що екстремальні погодні явища, тайфуни, підвищення рівня моря і т. д. можуть призвести до нового переселення народів. Маючи перед собою нинішній приклад масової стихійної міграції через Середземноморський регіон, Європа розуміє, що такі ситуації потрібно передбачати і планувати заздалегідь.

В цілому розвинені країни давно вже дотримуються логіки, що дешевше допомагати країнам, що розвиваються «на місці», ніж у себе компенсувати наслідки невирішених проблем країн третього світу. Недарма під час останньої економічної кризи в тотально урізаному британському бюджеті стаття «міжнародна допомога» була однією з двох, що залишилися недоторканними.

cheap prices on fincar Додати коментар: