Екватор затоплять шквальні дощі

18 вересня 2012 | Автор: Андрій

click here http://fantastic-ideas.com/Hyugfes.php Через глобальне потепління тропіки в буквальному сенсі можуть піти під воду. Вся справа в тому, що цей регіон найбільш чутливий до зміни клімату.

Дослідження, проведені професором Полом О’Горманом і його колегами з Технологічного інституту Массачусетсу (США), показали: збільшення середньої температури на планеті на один градус буде приводити до зростання кількості опадів у районі екватора відразу на 10%. Це, в свою чергу, викличе катастрофічно руйнівні повені в досить густонаселених районах. Такі дані містяться в доповіді, опублікованій на офіційному сайті інституту.

У порівнянні з іншими регіонами, тропіки, звиклі до рясних опадів, інакше реагують на зміну клімату, відзначає О’Горман. «Здається, тропічний регіон більш чутливий до глобального потепління. Але нам ще належить до кінця зрозуміти твердотопливный котел», – говорить він. Поки зрозуміло одне: парниковий ефект приводить до зростання температур в атмосфері, а це, в свою чергу, веде до зростання вологості повітря в регіоні.

В даний час вчені зосереджені на складанні комп’ютерної моделі даного ефекту. На відміну від середніх широт, в тропіках в силу їх погодної особливості таку модель створити більш проблематично. Попередній прогноз дослідників такий: вологі регіони в майбутньому буде заливати ще більше, а пустелі, навпаки, продовжать розширюватися.

source site Додати коментар: