Бора – вітер, якому не раді

3 грудня 2012 | Автор: Андрій

enter Бора – це холодний вітер, який має не найкращу репутацію в тих регіонах Землі, в яких він утворюється. Зокрема, багато неприємностей він приносить жителям районів, де мають місце невисокі гори або значні височини, які безпосередньо межують з морем або озером.

Як правило, вітер бора утворюється в холодну пору року, якщо морозне повітря над сушею долає невисокі гірські хребти і спускається на узбережжя, де до цього панувало тепле вологе повітря. Внаслідок значного перепаду тиску швидкість бора може досягати більше 200 км / год.

Такий шквалистий вітер приносить сильне похолодання, піднімає високі хвилі, через нього все навколо обмерзає. Бора триває від кількох діб до тижня. Перш ніж він почнеться, на вершинах гір утворюються щільні хмари, схожі на бороду.

Бора, на жаль, є частим гостем на чорноморському узбережжі між Новоросійськом і Туапсе. Тут цей вітер називають «норд-ост». На Каспії, в районі Баку, його називають – норд. На Байкальському узбережжі бора часто виникає в районі гирла річки Сарма, тому і місцева назва вітряного лиха – сарма. На Середземноморському узбережжі Італії і Хорватії бора носить назву трамонтана, Франції – містраль.

У багатьох куточках світу виникає такий вітер і ніде йому не раді.

see url Додати коментар: