Японські вчені працюють над “робомозгом” нового покоління

13 липня 2014 | Автор: Арсен

follow link Японські вчені працюють над "робомозгом" нового покоління Японські вчені з лабораторії Hagiwara, що працює при приватному Університеті Кейо, заявили про початок роботи над новим проектом, пов’язаним безпосередньо з робототехнікою. Якщо говорити точніше, вчені з Hagiwara працюють не стільки над роботами, скільки над тим, чим вони повинні будуть думати, а саме над першим штучним інтелектом (ШІ). І якщо змусити робота рухатися – сьогодні вже цілком можливо, то змусити або скоріше «навчити» його думати не вийшло поки ні в кого.

http://oceanadesigns.net/wp-json/oembed/1.0/embed?format=xml Говорячи про здатність «думати» вчені з Hagiwara зробили акцент на тому, що поки, ніхто не говорить про прийняття роботом складних рішень або формування логічних висновків. Мета проекту наукової групи – створення алгоритмів штучного інтелекту, що дозволяють роботові формувати свою власну думку. Говорячи складніше – мета проекту навчити роботів робити висновки виходячи з багатогранного аналізу, а також вже наявної в «мозку» інформації.

Співробітники Hagiwara відзначили, що якщо їх ШІ зможе міркувати про «так і ні», то наступним кроком техніків стане формування у роботів смаків, уподобань і навіть «моральних установок». Простіше кажучи, проект може дозволити навчити роботів відчувати. Також вже в найближчі роки вчені з Hagiwara сподіваються навчити непросто думати і аналізувати дані, а й самонавчатися на підставі вже накопичених знань, а надалі вчені планують ще й навчити роботів витягувати ці дані самостійно.

Варто нагадати, що над аналогічними проектами працює компанія Google, яка сьогодні є абсолютним лідером в області створення першого ШІ. Також проект з самонавчальним віртуальним інтелектом є і в США, над ним працюють вчені оборонного наукового агентства DARPA, а також декілька американських університетів.

click here Додати коментар: