Як «друкувати» їжу або 3D-принтер від NASA

22 травня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

http://rnrorganisation.co.uk/event/vcsscamp-7/?instance_id=130 Як «друкувати» їжу або 3D-принтер від NASA

http://saunders-photography.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1515929612.1313970088958740234375 Сьогодні принтер – невід’ємна частина кабінету кожного офісного працівника, необхідна річ для школярів, викладачів та студентів. Впровадження їхнього використання у побутове життя неймовірно полегшило роботу суспільству, адже набирати тексти величезних обсягів на друкарських машинках було дійсно досить важко; до того ж, з’явилась можливість відтворювати зображення у 2D-форматі. Проте на цьому, як і можна було передбачити, розвиток друкарської технології не лише не зупинився, а й пішов далеко вперед: на днях американський інженер виграв грант на 125000 $ на розробку нового апарату. Зустрічайте  –  не за горами поява абсолютно реального 3D-принтера від NASA, який зможе «друкувати» продукти харчування від А  до Я.

Щасливчиком, який отримав кошти на фінансування свого проекту, став Анжан Контрактор, механік з Техасу, представник компанії Systems & Materials Research. Основою для нового пристрою стала модель принтера RepRap Mendel, яка належить до численного архіву подібних розробок головного інженера. Принтер працюватиме наступним чином: у герметичних картриджах зберігатимуться спеціальні порошки – майбутні інгредієнти для страв (подібно до звичних нам картриджів із чорнилами), і з них за рахунок використання різних базових порошків і щоразу іншого їх співвідношення буде «друкуватися» різноманітна їжа.  На даний момент учасники проекту вже успішно синтезують шоколад, а також планується перевірка нової моделі на виготовленні піци, оскільки інгредієнти її досить прості. Її готуватимуть поступово, шар за шаром; спершу з’явиться тісто, яке буде випікатися просто у процесі друку, а тоді на нього наноситиметься томатний соус (сухий томатний порошок), вода і масло. За словами Анжана, зверху «роздрукована» піца буде вкрита також шаром протеїну. Картриджі NASA-принтера функціонуватимуть близько 30 років, а тому впродовж тривалого часу зможуть забезпечувати людину їжею.

Величезне значення матиме пристрій для космонавтів, оскільки у міжпланетних експедиціях дуже важливим є питання продуктів харчування та їх тривалого збереження в умовах невагомості. Незважаючи на це, механік засвідчує, що створив 3D-принтер для вирішення однієї із найбільш глобальних проблем людства  – проблеми голоду, а також токсичних відходів при виробництві, що має негативний вплив на навколишнє середовище.
Як «друкувати» їжу або 3D-принтер від NASA

Схема 3D-принтера

 

Коментарі (5) на "Як «друкувати» їжу або 3D-принтер від NASA"

 1. Анастасія коментує:

  Відмінна ідея і талановиті майстри) хотілося б спробувати їжі з цього принтера (напевно смачно)! Буду чекати появи таких моделей у своєму місті і обов’язково спробую!

 2. Александр коментує:

  Ніщо ніколи не зможе бути краще ніж матусін борщ)) Але це дуже цікаво! Але всеж я поки що не хотів би пробувати Їжу с цього принтера.Нехай американці перші пробують, вони вже років 20 хімію Їдять!

 3. Анастасiя коментує:

  Чудова стаття, мені сподобалася ідея, яку придумали вчені із Nasa! Цеж треба, скоро вже такі технології будуть, пару десятків років тому, щоб хтось сказав про таке, здалося б , що це неможливо, це просто божевілля! Аде с кожним роком пересвідчуєшся, що фантастичні мрії потрохи стають реальністю!

 4. Игорь коментує:

  Я чув: передбачається, що принтер буде забезпечувати харчуванням учасників тривалих космічних експедицій.
  Термін придатності заправленого картриджа становить до 30 років.

  Першим продуктом, який зможе “друкувати” створюваний на кошти NASA принтер, стане піца.

  Ця страва була вибрана завдяки тому, що її можна створювати пошарово.

  Принтер буде використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом.

  Це дозволить ентузіастам вдосконалювати пристрій, а також налагодити обмін рецептами.

 5. Володимир коментує:

  Років 20 назад-таке відкриття моглоб викликати лише посмішку)Але,беручи до уваги новітні досягнення,на даний момент це цілком можливо.На мою думку,через деякий час,як у фільмі”Пятий елемент,появиться можливіть друкувати навіть людське тіло.

click here Додати коментар: