Власник китайського ресторану замінив персонал роботами

12 серпня 2014 | Автор: Арсен | Теги:

enter site Власник китайського ресторану замінив персонал роботамиРоботи… Не один десяток приголомшливих літературних, кінематографічних творів і навіть відео ігор сьогодні присвячені можливим проблемам, пов’язаним з розвитком технології. Погляди прихильників та противників роботів діаметрально протилежні, і де одні бачать відхід від необхідності всьому людству працювати, інші бачать похмуру антиутопію з натовпами безробітних, з причини введення у виробництво роботів. Однак чи все так похмуро на практиці?

follow link Зовсім недавно, власник ресторану Сонг Юганг в місті Кушан, Китай, обзавівся кількома роботами. За словами адміністратора, роботам не потрібно платити зарплату, вони не вимагають відпустку і не хворіють. Всього 2 години зарядки і робот може відпрацювати 1 \ 3 повноцінного робочого дня. Вартість кожного робота склала 6.5 тисяч доларів США, що можна порівняти з річною зарплатою службовця ресторану в Китаї.

Німецькі журналісти в свою чергу, котрі зацікавилися незвичайною ініціативою адміністратора провели маленьке розслідування і дізналися, що через придбання машин ніхто «викинутий на вулицю» не був. Придбав роботів Сонг Юганг виключно в маркетингових цілях – для залучення нових клієнтів. Основну частину співробітників ресторану все ж складають люди, просто тепер в їх стрункі ряди робітничого штату вписалися ще й механічні товариші.

Сам Сонг заявляє, що підштовхнула його на придбання роботів його ж маленька дочка, яка запропонувала батьку купити додому робота для прибирання. Свої вкладення бізнесмен вважає виправданими, за його словами відвідувачі з цікавістю ставляться до роботів, особливо діти.

Варто додати, що через зростання вартості оплати праці, Китай все більше уваги приділяє автоматизації праці. Уже сьогодні піднебесна обігнала Японію в сфері споживання роботехнологій і устаткування.

go here Додати коментар: