Вченим вдалося зарядити мобільні телефони за допомогою звуку

21 вересня 2015 | Автор: Арсен

follow site Вченим вдалося зарядити мобільні телефони за допомогою звуку Чотири роки тому ми вперше почули про те, як корейські вчені використовували звук для зарядки мобільних телефонів. Вони пояснили, що заряд відбувається за рахунок п’єзоелектричного ефекту, в якому оксидні нанопроволоки цинку перетворюють звукові вібрації в електрику. На той момент учені не змогли згенерувати достатньо струму, щоб повністю зарядити телефон. Однак тепер ученим з компанії Nokia і Лондонського Університету королеви Марії (QMUL) вдалося зробити це.

follow link Так само, як і корейські вчені, дослідники Nokia / QMUL використали оксид цинку у вигляді листа з крихітних наностержнів. Як і у випадку з іншими п’єзоелектричними матеріалами, оксид цинку виробляє електричний струм при впливі механічних навантажень.

Вчені розпорошили рідкий оксид цинку на пластиковий лист. Потім цей лист помістили в «суміш хімічних речовин» і нагріли до 90 ° C (194ºF), в результаті чого оксид цинку перетворився на масив наностержнів.

Для того, щоб отримати напругу, що генерується, наностержневий лист був затиснутий між двома електричними контактними листами. Ці контактні листи, як правило, робляться з золота, але вчені розробили методику щодо зниження витрат, що дозволило їм використовувати звичайну алюмінієву фольгу.

Прототип пристрою по збору енергії за своїми розмірами нагадує смартфон Nokia Lumia 925. Як стверджують вчені, пристрій здатний генерувати до п’яти вольт за допомогою «повсякденного фонового шуму», такого як рухи, музика і голоси.

П’яти вольт достатньо, щоб зарядити мобільний телефон.

go here Додати коментар: