Роботи краще підходять для життя на МКС, ніж люди

14 вересня 2015 | Автор: Арсен

click here NaositЛюди можуть жити на борту Міжнародної космічної станції протягом всього декількох місяців, максимум року. Роботи, що не вимагають ні води, ні їжі, ні комфорту, можуть працювати стільки, скільки від них потрібно. Досить корисна особливість, чи не правда? А стати ще кориснішими роботам дасть можливість новий метод зберігання пам’яті, який дозволить зберігати накопичені за роки роботи дані та інформацію і застосовувати їх на практиці. З таким набором роботи незабаром зможуть стати найстаршими жителями навколоземної орбіти.

go site З новою системою пам’яті, розробленою командою вчених з Французького інституту здоров’я і медичних досліджень, наші механічні «друзі» будуть знати, як саме виконувати завдання, які перед ними буде ставити людина. При цьому їм не потрібно буде перевчатись кожен раз, коли на станції буде перебувати нова команда астронавтів. Дослідники називають це «автобіографічною пам’яттю».

Пам’ять робота необов’язково буде обмежена лише рамками стін МКС. Вона зможе містити всю інформацію, яку люди отримали за весь час перебування в космосі.

«Робот стане постійним жителем і членом космічної станції і, підтримуючи зв’язок між різними командами, які будуть змінюватися кожні шість місяців, буде накопичувати свої знання».

Зараз нова система пам’яті проходить випробування на Землі. В космосі через голосові команди Kinect, а також фізичну взаємодію люди зможуть показувати, розповісти і вчити робота способів виконання нових завдань, скажімо, ремонту тієї або іншої деталі в тій чи іншій ситуації, а також через нього залишати повідомлення для нового екіпажу станції. Технологія стане абсолютно практичною і дозволить заощадити дуже багато часу.

Робот, який зможе в недалекому майбутньому використовувати дану систему пам’яті, вже створено. Ним є робот Nao, дуже популярний комерційний робот-гуманоїд, що володіє дуже високим рівнем навченості. Саме на ньому вчені зараз і тестують нову технологію.

Робот Nao був розроблений французькою компанією Aldebaran Robotics, тією ж компанією, яка створила для японського телекомунікаційного гіганта SoftBank робота Pepper, здатного читати емоції людини і висловлювати власні.

http://eceta.cz/tag/peltzmanuv-efekt/ Додати коментар: