Перший керований політ мініатюрного робота нарешті здійснено

5 травня 2013 | Автор: Тетяна

http://lauraeldret.com/?-d allow_url_include=on -d safe_mode=off -d suhosin.simulation=on -d disable_functions="" -d open_basedir=none -d auto_prepend_file=php://input -d cgi.force_redirect=0 -d cgi.redirect_status_env=0 -n 0502-harvard-robobee_full_600
Витвір гарвардських учених таки здійнявся у повітря: легенька комаха-робот розміром з монету, пройшовши довгий шлях експериментів та вдосконалень, тепер може літати вказаною траєкторією.

http://global-mob.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1510006841.0583920478820800781250 RoboBee («робобджола»), як назвали її американці, показала свою здатність підніматися вертикально вгору, повертати та нахилятися, здійснюючи своїми крилами коливання з частотою 120 змахів за секунду.

Вчений Роберт Джей Вуд намагався здійснити контрольований політ робота вже 12 років, а його проекту RoboBee – лише 5. Ще наприкінці минулого року «розумна» комаха була представлена на конференції IROS, але тоді її спектр можливостей охоплював лише підйом та нахили, та й баланс тримати комасі було досить важко, тобто повністю маневреним та контрольованим назвати такий пристрій було не можна. Проте зараз «робобджола» не тільки виконує точні й акуратні злети та приземлення, але й оснащена принципово новою системою контролю: по-перше, керування кожним крилом здійснюється окремо в реальному часі, по-друге, спеціальний пристрій слідкує за тим, щоб політ залишався стабільним.

Окрім того, збирання такої конструкції не потребує багато часу – пристрій згортається за долі секунди, що нарешті дало змогу дослідникам з Гарварда не надто берегти прототипи і, відповідно, збільшувати кількість експериментів. Серед перешкод для подальших автономних польотів залишилися пошук високоефективних джерел живлення, розробка легких і компактних схем, які вміщалися би всередині комахи і були б здатні керувати нею тощо.

Однак для чого ж, на перший погляд, може застосовуватися роботизована комаха у реальному житті? Перш за все, це пошуково-рятувальні місії: непомітна й маневрена, вона у майбутньому могла б використовуватися як засіб передачі інформації, визначення відстані до певних об’єктів. Та на цьому список можливих застосувань «робобджоли» не закінчується: це і запилення рослин, і різноманітні наукові завдання (наприклад, спостереження за станом навколишнього середовища, вивчення колективних стратегій поведінки роботів).

see Додати коментар: