Найперший у світі сайт

22 січня 2014 | Автор: Арсен | Теги:

here Найперший у світі сайтПершою людиною, яка сформулювала ідею гіпертексту, був науковий радник президента США Рузвельта – Ванневар Буш. Він написав статтю під назвою «Як ми можемо думати», яка була опублікована в 1945 році. Він вперше описав браузер і запропонував ідею гіпертекстових посилань. У той час про Інтернет ще ніхто нічого не знав і він описав деякий складний електронно-механічний пристрій під назвою «Memex», призначений бути інструментом для посилення розумових здібностей людини. До речі, саме він придумав слово «web» («павутина») в застосуванні до такої системи, яка згодом була використана в назві інтернету World Wide Web. Це був перший крок.

watch Проект Всесвітньої Павутини спочатку призначався для наукової роботи всередині науково-дослідного центру ЦЕРН. У 1989 році Бернерс Лі запропонував начальству, що він створить таку систему. Керівництво схвалило. І, нарешті, 6 серпня 1991 року було створено перший Інтернет-сайт. На ньому була поміщена інформація про те, що являє собою інтернет і, з часом, з’явився каталог посилань на різні сайти. Треба зауважити, що до цього інтернету, в нашому теперішньому розумінні, не було. Була електронна пошта, були ftp-сервера – і нічого більше. Бернерс-Лі створив браузер World Wide Web з функціями редактора для створення сайтів.

Цікаво, що одночасно з Тімом Берерсом-Лі, створити систему, засновану на роботі з гіпертекстом, незалежно запропонував Роберт Кайо, теж в 1989 році і теж у ЦЕРН. У створенні системи вони брали участь вже спільно.

Додати коментар: