Найбільші наукові події 2014 року – частина 1

22 січня 2015 | Автор: Арсен | Теги:

can you buy metronidazole or tinidazole over the counter Найбільші наукові події 2014 року – частина 12014 рік став роком безлічі неймовірних звершень, які можуть значно вплинути на науку майбутнього. Вони відбувалися на землі, під землею, на небі і в космосі. І в цьому огляді ми розповімо про 5 найбільш значущих наукових подій 2014 року в різних галузях.

Астрономія. Керований спуск на комету

source url 12 листопада 2014 року відбулася епохальна подія в історії освоєння космосу. Вперше створений людиною космічний апарат був за допомогою дистанційного управління посаджений на поверхню комети. Космічний апарат «Розетта» був відправлений у напрямку до комети Чурюмова-Герасименко ще в 2004 році. За цей час він встиг пролетіти по Сонячній Системі мільйони кілометрів, зробивши кілька обертів навколо Сонця.

Генетика. Штучна хромосома дріжджів

У 2014 році наука наблизилася до неймовірно важливого рубежу – створення складного штучного життя згідно з певними заздалегідь визначеними параметрами. Американські вчені з Нью-Йоркського медичного центру змогли створити хромосому, яка може повноцінно функціонувати в дріжджах. Робота над цим проектом тривала сім років. Вчені залучили до створення штучної хромосоми сотні студентів з різних країн світу, які фактично вручну збирали 273871 пар основ ДНК. При цьому в цій хромосомі це число дорівнює 316667 парам, однак серед них безліч так званих «сміттєвих» та «стрибаючих» генів, які не виробляють будь-яких конкретних білків або викликають неконтрольовані мутації.

Антропологія. Зустріч з неконтактним племенем

На планеті Земля досі залишилася величезна кількість місць, де ще не ступала нога «білої людини». І значна частина цих незвіданих просторів знаходиться в джунглях Амазонки. Там навіть живе деяка кількість так званих «неконтактних» племен спільнот індіанців, які ніколи не зустрічалися з цивілізованими людьми або свідомо відмовилися від таких зустрічей. Знайти таке плем’я – це величезна удача для сучасних вчених. І в 2014 році їм це вдалося.

Біологія. Телепатія

2014 рік відкрив нову сторінку у науковому спорі, можлива дистанційна передача думок від однієї людини до іншої, що називається телепатією. І якщо раніше вона вважалася шарлатанством, то зараз все стало не таким однозначним. Адже міжнародна група вчених змогла створити технологію, яка дозволяє людям, що знаходяться на досить великій відстані одне від одного, спілкуватися без слів за допомогою розумових процесів. Під час експерименту один учасник перебував у Франції, а інший – в Індії.

Хімія. 117-й елемент таблиці Менделєєва

Коли автор цих рядків навчався в школі, в періодичній таблиці Менделєєва було відзначено сто одинадцять позицій. Але з тих пір хіміки і фізики змогли створити ще кілька хімічних елементів. У тому числі, у 2014 році було підтверджено існування 117-го з них.

enter site Додати коментар: