Лінійний термоядерний реактор побив новий рекорд

1 вересня 2015 | Автор: Арсен

here Лінійний термоядерний реактор побив новий рекордКомпанія Tri Alpha Energy з Каліфорнії (США) заявила про черговий успіх у дослідах з термоядерним реактором лінійного типу. Розпечена плазма існувала 5 мілісекунд і не розпадалася. Втім, опитані Science експерти сумніваються у швидкому успіху, хоча і визнають перспективність підходу.

see Компанію Tri Alpha Energy створив у 1997 році Норман Ростокер, фізик канадського походження, який працював у Каліфорнійському університеті США. Він з колегами придумав принципово інший підхід до термоядерного синтезу. Замість токамаків компанія використовує лінійний реактор довжиною в два автобуса. Газ розігрівають високоенергетичним лазером і запускають явище зверненої магнітної конфігурації (field-reversed configuration, FRC). Газ перетворюється у вихрову плазму, підпалюється, і запускається термоядерний синтез.

Склад газу також відрізняється від традиційного — це водень і бор. Він вимагає жахливих температур підпалу, близько трьох мільярдів градусів Цельсія. Процес поки живе недостатньо довго, але те, що пройдено 5-мілісекундний бар’єр, вважається великим кроком вперед.

Фахівці Tri Alpha Energy створювали 10-мегаватний лінійний реактор C-2U у співпраці з російським інститутом Ядерної фізики СО РАН.

Фізик Бертон Ріхтер зі Стенфорда, який входить в консультативну раду Tri Alpha Energy, повідомив журналу Science, що обмеження часу життя FRC пов’язано тільки з енергією, якою володіє система. Якщо вченим вдасться вдосконалити технологію так, щоб явище жило довше і при більш високих температурах, то вони досягнуть стадії, коли атомні ядра в газі будуть стикатися досить сильно, щоб запустити термоядерний синтез і вивільнити енергію.

Спочатку потрібно навчитися контролювати і приручити плазму, вважає Джейенг Парк, глава стартапу Energy/Matter Conversion Corporation із Сан-Дієго. Він дає компанії Tri Alpha Energy ще 2-3 роки на експерименти, по всій видимості, перш ніж вони вийдуть на якийсь інший рівень.

robaxin 750 mg tablet Додати коментар: