Комп’ютерний мозок наближається до людського

22 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://oceanadesigns.net/images/granite/golden-crystal/golden-crystal.jpg Комп'ютерний мозок наближається до людського В IBM зібрали чіп, який імітує роботу 1 млн. нейронів і 256 млн. міжнейронних сполук.

source Більшість сучасних комп’ютерів засновані на архітектурі фон Неймана. Ще 1945 Джон фон Нейман придумав схему процесу послідовної обробки даних, яка включає арифметико-логічний пристрій, що займається обробкою даних, пристрій управління, пам’ять і пристрої введення-виведення інформації. Арифметико-логічний пристрій виконує якусь операцію з даними і переходить до наступної операції, і чим швидше буде крутитися цей цикл, тим продуктивніший буде комп’ютер. Частоту переходу від команди до команди визначає тактовий генератор, який видає електричні імпульси тієї чи іншої заданої частоти.

У архітектури фон Неймана є один відомий мінус, який полягає в тому, що і дані, і програми-інструкції, що описують те, що потрібно зробити з даними, знаходяться в одній і тій же пам’яті. І процесор або збирає дані з пам’яті, або маніпулює ними відповідно до команд.

Намагаючись вийти за межі архітектури фон Неймана, фахівці з «електронних мізків» звернулися до мізків сьогодення. Як відомо, нервова система працює завдяки колосальній кількості нервових клітин, що утворюють контакти один з одним – синапси. Одна з успішних спроб втілення такого амбітного плану зроблена в дослідницькій лабораторії IBM в рамках проекту SyNAPSE.

Суть його зводиться до створення обчислювальних ядер з чистого аркуша, які змогли б імітувати роботу мозку. Кожне з них містить «синапс» (пам’ять), «тіло нейрона» (обчислювальний блок) і «аксон» (комунікаційний канал). Працюючи паралельно, великий масив таких ядер зможе забезпечити принципово нові можливості, наприклад, виявлення зв’язків між об’єктами, прогнозування подій і т. д.

follow Додати коментар: