Комп’ютер успішно прикидається людиною

9 червня 2014 | Автор: Арсен

go Комп'ютер успішно прикидається людиноюРосійські програмісти зробили справжній прорив, створивши спеціальну комп’ютерну програму, яка є за фактом штучним співрозмовником.

go to site Мета даної програми – створення штучного інтелекту, «спілкуючись» з яким людина була би впевнена в тому, що спілкується не з роботом, а з реально існуючою особистістю. Варто відзначити, що до цих пір людству не вдавалося «вдихнути душу в робота» або олюднити комп’ютерну програму настільки реалістично. Російські програмісти створили робота-хлопчика. За легендою розробників, це 13-річний Євген Густман, котрий проживає в Одесі.

Нову російську комп’ютерну програму взялася тестувати спеціально створена для цього комісія, що складається з фахівців англійського університету. На превеликий подив експертів вищого навчального закладу Редінга, які були впевнені в тому, що розмовляють з живою людиною, вони так і не змогли відрізнити програму-робота від людини, що володіє не тільки індивідуальним інтелектом, а й темпераментом, та емоціями. Штучному співрозмовнику вдалося обдурити 33% фахівців, які віддалено вели з ним спілкування. Так, нова комп’ютерна розробка вперше в історії змогла пройти знаменитий тест Тюрінга, повідомляється в недільному виданні газети «The Independent» 8 червня 2014.

Алан Тюрінг – англійський криптограф і математик – працював над проблемою, чи здатний робот мислити, як людина. У 1950-х роках він визначив критерії, що дозволяють це визначити. З середини 20-го століття тест не вдалося пройти ні одній програмі, але тепер все змінилося.

Коментарі (1) на "Комп’ютер успішно прикидається людиною"

  1. Богдан коментує:

    Програму створили українець і росіянин, а не лише російські програмісти:

    http://zik.ua/ua/news/2014/06/09/vpershe_u_svitoviy_istorii_ukrainska_kompyuterna_programa_perekonala_zhuri_shcho_vona_lyudyna_495941

follow link Додати коментар: