Комп’ютер, що вміє визначати, коли людина відчуває біль

2 листопада 2011 | Автор: Андрій | Теги: , ,

go here Дослідники зі Стенфордського університету використовували навчальне програмне забезпечення з метою аналізу даних, отриманих за допомогою сканування головного мозку в моменти, коли людина відчувала біль.

go to link «Ми намагаємося знайти відповідь на питання, чи можна використовувати нейровізуалізацію для отримання об’єктивної інформації про те, відчуває людина біль чи ні. І, схоже, відповідь позитивна», – за словами глави дослідження доктора Шон Мейка.

На даному етапі лікар може дізнатися лише від самого пацієнта, чи боляче йому. Іншого методу дізнатися про біль і про те, яка саме вона, раніше не існувало.

Але при цьому безвідповідальні, немічні, дуже старі пацієнти, маленькі діти (найчастіше немовлята), люди без свідомості не мають можливості сказати, що саме у них болить. Подібна ситуація досить давно вимагала будь-якого додаткового методу для визначення болю.

У своїх цілях команда дослідників використала алгоритм, який розроблений ще в далекому 1995 році. Для цього вони запросили 8 добровольців, яким зробили сканування головного мозку в момент, коли вони не відчували жодних больових відчуттів, і коли їм було боляче. Зображення, отримані в результаті сцинтиграфії, проаналізували за допомогою алгоритму. Комп’ютеру вдалося визначити точно больові відчуття в 80% випадків.

Також учені планують вдосконалити технологію і навчити програму розрізняти гостру і хронічну біль.

tinidazole over the counter Додати коментар: