Інтелектуальні матеріали дозволять створювати вічні смартфони і авто

16 вересня 2015 | Автор: Арсен

Seroquel buy online Інтелектуальні матеріали дозволять створювати вічні смартфони і автоВчені зуміли створити нове покоління інтелектуальних матеріалів, які мають здатність до миттєвого самовідновлення.

click here Сьогодні у будівельній, автомобільній, військово-морській, авіаційній, і в цілому ряді інших галузей для виготовлення продукції використовуються здебільшого традиційні композитні матеріали, які досить швидко виходять з ладу. У таких матеріалах практично неможливо виявити внутрішні ушкодження, їх відновлення або ремонт у багатьох випадках можуть коштувати надто дорого. Проте найголовнішим моментом тут є те, що часто ціною дефекту такого матеріалу може виявитися людське життя.

Рішенням цієї проблеми може стати впровадження матеріалів, наділених здатністю до самостійного відновлення. Джерелом, з якого черпають своє натхнення інженери і фізики, стало самовідновлення, яке є у біологічних систем. Наприклад, у випадку порізу тромбоцити витікають з рани крові і утворюють згустки, завдяки яким пошкодження герметизується, і у шкіри з’являється можливість для відновлення. У разі виникнення тріщини в кістці – пошкодження заліковується завдяки здатності до регенерації кісткового матеріалу, і так далі. Аналогічний принцип вчені поклали в основу своїх останніх винаходів, які спрямовані на продовження строку служби споруд і техніки.

Розробка, придумана Ненсі Соттос, співробітником Університету Іллінойсу, представляє собою мікроскопічні капсули з розташованими всередині рідкими металевими дротами. Капсула, наштовхуючись на розрив, розбивається, а її вміст заповнює собою тріщину за лічені миті. Схожим способом пропонує продовжувати термін служби будівель і автомобільних доріг мікробіолог з Делфтського технічного університету.

Зокрема, вчений пояснює, що термін служби можна буде продовжити, підмішуючи в цемент спори спеціальних бактерій, а також корисні речовини для даних бактерій. Згідно з його задумом, після появи в цементі тріщини, в яку потрапляє вода, активізуються бактерії – вони починають переробляти засипаний для них корм в проточний карбонат кальцію, що заповнює собою утворені тріщини.

get link Додати коментар: