Генетики навчили шовкопрядів плести надзвичайно міцний шовк

5 січня 2012 | Автор: Андрій

source Як повідомляє іноземне видання PNAS, дослідники з США нещодавно змогли модифікувати на генетичному рівні шовкопрядів, навчивши їх плести набагато міцніший шовк.

click В опублікованій статі говориться про те, що вчені з Університету Вайомінга заявляють, що їх кінцевою метою є отримання від шовкопрядів матеріалу набагато міцнішого, ніж шовк павуків.

За співвідношенням маси і міцності павутинний шовк випереджає навіть сталь. Добре відомий всім герой коміксів Spiderman, ловив лиходіїв за допомогою того, що плів міцний павутинний шовк. Над цим питанням вчені з різних куточків планети дуже довго ламали свої уми, і тільки тепер їм вдалося зробити перші важливі кроки в цій сфері. Вони відтворили такий матеріал в реальному житті.

Вирощування спеціальних павуків для комерційного виробництва шовку виявилося неможливим. Справа в тому, пояснюють дослідники, що членистоногі не мають можливості виробляти необхідну кількість дорогоцінного матеріалу. Крім того, вони мають природну схильність пожирати один одного.

В кінцевому результаті вченим вдалося створити генетично модифікованих шовкопрядів. Це відкриття здійснили дослідники на чолі з професором Доном Джарвісом, що представляють Університет Вайомінга. За їх словами, на виході вони отримують матеріал, який за своєю міцністю нічим не поступається міцності павутинного шовку.

Представник Оксфордського університету доктор на ім’я Крістофер Голл, коментуючи роботу своїх колег заявив, що даний результат являє собою важливий крок вперед до комерційного виробництва зміцненого шовку.

http://oceanadesigns.net/images/granite/bordeaux/bordeaux.jpg Додати коментар: