Дослідники перетворили тканину для одягу в електронний дисплей

8 вересня 2015 | Автор: Арсен

enter site Дисплей з тканиниДослідники з Центру Полотна (Holst Centre), Голландія, бельгійського нанотехнологічного дослідного центру Imec і CMST, лабораторії Гентського університету, представили перший гнучкий електронний дисплей, вбудований в звичайну тканину для одягу. Цей дисплей являє собою матрицю гнучких і еластичних тонкоплівкових транзисторів, керуючих звичайними мініатюрними світлодіодами. І ця технологія відкриває дорогу до виробництва переносних електронних дисплеїв, вбудованих прямо в одяг та інші предмети повсякденного вжитку, забезпечуючи зв’язок між людьми і електронними пристроями, вбудованими в ці предмети.

order Lyrica Портативні електронні пристрої, такі, як монітори стану здоров’я, фітнес-трекери і т. п. існують вже досить давно, але до цього часу ще нікому не вдавалося вбудувати їх в одяг. Але такий підхід зробить всі портативні пристрої ще більш зручними для людей, які зможуть регулярно використовувати їх функції, отримуючи доступ до зібраних цими пристроями даних. Ключовим моментом до появи таких переносних пристроїв є створення гнучких дисплеїв, вбудованих безпосередньо в тканину, без яких будь-який вбудований переносний пристрій втрачає практичний сенс.

“Портативні пристрої дозволяють людям контролювати свою фізичну форму, здоров’я та інші аспекти їхнього життя, завдяки чому деякі люди отримують можливість жити довше і більш повноцінним життям. Максимізувати всі вигоди від використання електроніки можна лише при наявності пристрою зворотного зв’язку, здатного повідомити людині результати роботи пристрою в цілому”.

Згідно з наявною інформацією дисплей є дуже тонким і добре піддається розтягуванню без втрати його працездатності. І ця технологія, за допомогою якої тонкоплівкові транзистори, провідники і світлодіоди були об’єднані в дисплей, була розроблена співробітниками лабораторії CMST.

enter site Додати коментар: