Число ПІ вирахували з новою точністю

28 жовтня 2011 | Автор: Андрій | Теги: ,

Як стало відомо, американець на ім’я Олександр Йі разом з японцем Шигеру Кондо здійснили рекордні обчислення. Вони вирахували число ПІ з точністю до 10 трильйонів знаків (1012 знаків після коми), побивши власний попередній рекорд розрахунку, який становив 5 трильйонів після коми. Нагадаємо, число ПІ представляє собою фундаментальну математичну константу.

see url В рамках своєї роботи науковці використовували спеціально створений для обчислення фундаментальної константи комп’ютер, який працював на протязі 371 дня. Десятитрилльйонна цифра числа Пі дорівнює п’яти.

Безумовно, на практиці знання такої кількості цифр не потрібне. Так, наприклад, всього 39 знаків числа ПІ достатньо для того, щоб обчислити окружність з діаметром, рівним діаметру Всесвіту, з похибкою менше діаметра одного атома водню.

Крім того, з цифрами цієї математичної константи безпосередньо пов’язана велика кількість теоретичних питань, для яких подібного роду дослідження – фактично експериментальна перевірка гіпотез.

Наприкінці березня поточного року музикант з Сполучених Штатів на ім’я Майкл Блейк поклав число ПІ на музику. Для цього він взяв 31 цифру після знаку коми, поставив кожну з них у відповідність до ноти. З тієї причини, що існує 7 нот, а цифр 10, йому довелося так би мовити «забратися» в сусідню октаву.

Використовуючи так зване «квінтове коло», музикант поставив цифрами відповідні акорди. Потім, за допомогою використання отриманих даних, Майкл аранжував мелодію в темпі 157 ударів в хвилину, тобто 314, поділено на 2.
_________
Мрієте заговорити англійською мовою, як корінний житель Британії? Бізнес англійська допоможе вам в цьому, завдяки унікальній методиці навчання.

buy cytotec without a prescription in the united states Додати коментар: