Чемпіонат світу з футболу: чим арбітри розмічають положення при штрафних ударах?

20 червня 2014 | Автор: Арсен

Чемпіонат світу з футболу: чим арбітри розмічають положення при штрафних ударах?Всі футбольні вболівальники напевно знають про нововведення нинішнього Мундіалю: при штрафних ударах судді спеціальним спреєм позначають положення м’яча і «стінки». Ні, це не піна для гоління, а спеціально створений «зникаючий спрей».

http://intouch-business.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1511273612.6394250392913818359375 Пінливий спрей, який зникає через хвилину, ось вже кілька останніх років успішно використовується в чемпіонаті Сполучених Штатів і Канади Major League Soccer, а також був на озброєнні арбітрів, які судили матчі Кубка Америки 2011 року.

Якщо розглядати спрей з хімічної точки зору, то він складається з бутану, ізобутану і пропану, пінливого агента, води та інших хімікатів. Коли його застосовують, газ перестає бути під тиском, в результаті чого розширюється і перетворюється на маленькі крапельки, вкриті водою. Суміш газів випаровується, після чого на полі залишається тільки вода і залишок поверхнево-активної речовини.

Зникаючий спрей – не єдине технологічне нововведення цього Чемпіонату світу. Серед інших – робот екзоскелет, який дозволив паралізованому чоловікові нанести удар по м’ячу під час церемонії відкриття, технологія фіксації гола, яка вже допомогла під час матчу збірних Франції та Гондурасу, а також, можливо, кращий футбольний м’яч, який коли-небудь був створений – Adidas Brazuca.

http://act-site.com/about-us/ Додати коментар: