Біонічне вухо: черговий “продукт” 3D-принтера

5 липня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

robaxin get you high Біонічне вухо: черговий "продукт" 3D-принтераПоява 3D-принтера просто-таки сколихнула сферу новітніх технологій; які тільки речі вже не були створені за допомогою цього диво-пристрою! Це і їжа, і одяг, і “мантії-невидимки”, які можуть приховувати предмети невеликих розмірів… Було закладено початок революції, що, за словами вчених, прирівнюватиметься до революції, яку здійснили персональні комп’ютери у свій час. Вже зараз вважається, що можна буде створити будь-який необхідний предмет побуту, використовуючи 3D-принтер. Однак на цьому застосування тривимірної друкарської технології не обмежиться: вчені з Прістонського університету, США, надрукували за її допомогою силіконове біонічне вухо, яке сприймає сигнали як звук.

source url
Як засвідчує Daily Mail, всередині вуха вживлено бичячі клітини з частинками срібла, які утворюють спіральну антену. Механізм, що вбудований у внутрішню частину синтетичного органу, здатний вловлювати радіосигнали, які згодом інтерпретуються ним як звук. Для того, щоб виготовити такий пристрій, команді американських розробників довелося не тільки роздрукувати його, оскільки одразу після друку 3D-вухо прозоре і м’яке. Його необхідно ще 10 тижнів вирощувати у чашці Петрі, аби навколо антени утворилася більш тверда матерія тілесного кольору, що відбувається за рахунок розмноження клітин.

Для демонстрації функцій радіо-вуха було використано радіосигнал, який транслював фортепіанну п’єсу Бетховена “До Елізи”. Через прикріплені електроди вирощена американцями пара вух передавала чистий, не засмічений шумом сигнал до колонок.

Незважаючи на помітні досягнення, винахід вчених Прістонського університету поки що не може повністю замінити справжнє людське вухо, але завдяки йому взаємодія електроніки з біонічними матеріалами буде вивчена більш детально. Взагалі, на думку учасників подібних проектів, подальші дослідження у цій області призведуть до можливості створення синтетичних замінників природних функцій людини. Також планується розробка електронних “шостих” почуттів. Наприклад, ще у жовтні минулого року американські вчені створили першу у світі детальну комп’ютерну 3D-модель мишачих легень. Лише за її допомогою можна визначити кількість і об’єм альвеол, прослідкувати рух повітря всередині легень та порівняти взаємодію газів і кровоносних судин у різних частинах дихального органу.

Tastylia Portugal Додати коментар: