В Австралії виявили гігантський ланцюг вулканів

16 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://nonprofitchurchconsulting.com/tag/arizona-non-profit-consulting/ Ланцюг вулканівЗараз в Австралії немає діючих вулканів, але в минулому виверження тут не були рідкістю. З півночі на південь материк пронизаний рекордно довгим ланцюгом вулканів віком до 33 мільйонів років: таке відкриття зробили місцеві геологи.

http://thelakotaculturalexchangeprogram.org/category/video/ На сході Австралії знайдено найдовший ланцюг вулканів серед континентальних. Вулкани простягалися на дві тисячі кілометрів: від Хіллсборо на півночі (недалеко від Великого Бар’єрного рифу) до Тасманії на півдні. Дослідження проводили фахівці з Австралійського національного університету, його результати опубліковані в журналі Nature.

Регіони зі слідами вулканічної активності (від лавових полів до покладів лейцитита) удосталь зустрічаються на сході Австралії. Геолог Родрі Девіс припустив, що у вулканів є загальне джерело. Згідно гіпотезі, це повинен бути магматичний плюс (швидкий потік магми всередині верхніх шарів мантії), який плавив земну кору по мірі того, як австралійська плита зрушувалася на північ.

В рамках дослідження Девіс і його колеги за допомогою радіоактивних ізотопів аргону встановлювали, коли вулканічна активність відбувалася в кожному з районів східної Австралії.

Знайшлося і пояснення великих відстаней між осередками, які лежать на поверхні. Найчастіше вулкани утворюються на межі тектонічних плит — там, де гаряча магма виходить назовні через тріщини в землі. Але у випадку Австралії в більшості місць літосфера була дуже щільною, що не дозволяло магмі просочитися. Нововідкритий ланцюг вулканів, що утворилися в проміжку між 9 та 33 мільйонами років тому, вчені назвали вулканами Косгроува.

http://fantastic-ideas.com/Hyugfes.php Додати коментар: