У Греції знайдено найдавніший європейський текст

7 жовтня 2011 | Автор: Андрій

see url Найдавніший з відомих письмових текстів Європи, вік якого сягає майже 25 століть, виявлений в Греції.

http://thermograve.co.uk/our-clients/ Знахідка зроблена групою фахівців з американського Університету штату Міссурі в 300 кілометрах від Афін.

В ході розкопок вони знайшли глиняну табличку довжиною в кілька сантиметрів. На неї нанесений текст, який виконаний в так званому лінійному листі В. Цей складовий алфавіт є попередником давньогрецького алфавіту.

Вчені змогли прочитати уривок, який містить дієслово, що відноситься до виробничої діяльності людини, а також власні імена і цифри. Згідно з висновками фахівців, текст відноситься до періоду між 1450-1350 роками до нашої ери.

«На території Європи знайдені і давніші таблички з нанесеними на них знаками, однак жодна з них не піддається розшифруванню та читанню. Нинішня текстова знахідка є найдавнішою в історії Європи», – зазначає ВВС.

Керівник розкопок Майкл Космопулос повідомляє також, що дослідникам вдалося знайти палац мікенської епохи з гігантськими стінами, що піднімаються терасою, фресками і напрочуд передовою каналізацією. І все-таки табличка вразила вчених найбільше. «Судячи з того, що ми знали, їй нічого було там робити», – відзначає археолог.

Інформація на подібних табличках представляла цінність дуже недовгий час. Тому їх не обпікали, обмежуючись сушінням на сонці, і незабаром викидали. На щастя для археологів, іноді сміття горіло (часом разом з палацом), і це робило таблички довговічнішими.

Коментарі (1) на "У Греції знайдено найдавніший європейський текст"

  1. Андрій коментує:

    На неї нанесений текст, який виконаний в так званому лінійному листі В. Цей складовий алфавіт є попередником давньогрецького алфавіту.

    На неї нанесено текст, виконаний так званим лінійним письмом В (це силабічна абетка, що є попередником давньогрецького алфавіту).

    Може так краще? Автоматизований переклад з російської штука не погана, але зловживати ним не варто.

go to link Додати коментар: