Лопатка доісторичної людини розкрила деякі таємниці еволюції

12 вересня 2015 | Автор: Арсен

cheap Seroquel online ЛопаткаВчені з Медичної школи Каліфорнійського університету Сан-Франциско під керівництвом Натана Янга вивчили лопатки австралопітеків і інших приматів, які живуть і вже вимерлих, щоб уточнити, до яких конкретно мавп найближчі первісні люди. Виявилося, що лопатки австралопітеків зазнали свого роду регрес і стали більше схожі на мавпячі. Результати роботи опубліковані в журналі PNAS.

http://fantastic-ideas.com/feed?doing_wp_cron= Найперша первісна людина, що відокремилася від мавпи, або, може бути, сама остання мавпа перед перетворенням в людину — «проміжна ланка», все ще не знайдена. Вчені створили 3D-зображення лопаток австралопітеків та інших первісних людей, сучасних і стародавніх людиноподібних мавп, і з’ясували, що людські лопатки відрізняються від всіх інших.

«Вони ні на кого не схожі — в якомусь відношенні вони менш розвинуті, а в якомусь, навпаки, пішли вперед», — пояснив Натан Янг.

Виявилося, що хоча в принципі австралопітеки займають проміжне положення між африканськими людиноподібними приматами і сучасними людьми, але їх лопатки в якомусь сенсі «повернулися назад і придбали більш «мавпячий» характер, що було визначено необхідністю створювати знаряддя праці. Це був дуже довгий і поступовий процес, пов’язаний зі спуском з дерев, коли у древніх людей виникла потреба створювати знаряддя і кидати каміння під час полювання.

Плечі людиноподібних мавп структуровані в основному навколо вертикальної осі, що давало їм можливість лазити по гілках і розгойдуватися на них. Плечі звичайних мавп мають більш горизонтальну структуру.

Вчені вважають, що створені ними моделі і вироблені припущення про еволюцію людського плеча, допоможуть лікувати деякі травми і, може бути, навіть прогнозувати їх і давати лікарям можливість заздалегідь встановити певні вправи для профілактики.

http://tomcarter.co.uk/archive/2014/nadine-mahoney-studio-documentation/ Додати коментар: