«Собачий» рік не дорівнює семи «людським»

20 вересня 2015 | Автор: Арсен

enter site «Собачий» рік не дорівнює семи «людським»Собаки старіють з різною швидкістю по відношенню до людини, проте стандартна формула 1 «собачий» рік = 7 «людських» невірна. Якщо б людина насправді старіла в 7 разів повільніше, ніж собаки, то багато з нас були б здатні в 7 років до відтворення потомства і жили до 150 років.

follow site Причина, через яку собаки можуть розмножуватися вже в однорічному віці, полягає у тому, що в перші два роки вони розвиваються значно швидше людей. І навіть це узагальнене твердження трохи несправедливо для дрібних тварин – вони розвиваються ще швидше.

Порівняно з людьми, собаки швидше розвиваються на початку життя і повільніше старіють під кінець. Таким чином, обчислити вік тварини в перекладі на «людський» трохи складніше, але все одно можливо. Оскільки представники дрібних порід живуть довше, важливо розраховувати вік в залежності від ваги вихованця. Умовно можна виділити 4 групи: дрібні (до 9 кг), середні (9-21 кг), великі (22-40 кг) і дуже великі (понад 40 кг, вага в кілограмах приблизна).

У зелених клітинках вказаний вік собаки в «людських» роках, у білих – в «собачих».

«Собачий» рік не дорівнює семи «людським»

Витоки міфу про те, що «собачий» рік дорівнює семи «людським» невідомі. Однак відомо, що такий переклад люди намагалися здійснити ще в 13 столітті. Один з найбільш ранніх відомих прикладів – напис на Вестмінстерському абатстві від 1268 року, в якому зазначалося, що співвідношення становить 1:9.

Передбачається, що співвідношення 1:7 з’явилося значно пізніше. Воно могло виникнути в якості маркетингового ходу, придуманого ветеринарами, щоб власники тварин приносили їх на огляд хоча б раз у рік.

http://fantastic-ideas.com/utility/convert/ Додати коментар: