Швидкість світла виміряли з найвищою точністю на сьогоднішній день

15 вересня 2015 | Автор: Арсен

i need to buy Maxalt in Roseville California Швидкість світлаВчені з Західно-Австралійського університету та Берлінського університету імені Гумбольдта закінчили експеримент, в ході якого було проведено вимірювання лінійної швидкості світла в просторі з точністю, яка в десять разів перевищує точність попередніх подібних вимірювань. Така сувора перевірка дозволила не тільки отримати уточнене значення швидкості світла у вакуумі, вона підтвердила один з постулатів Теорії відносності Альберта Ейнштейна, відомий під назвою “Симетрія Лоренца”, який вказує на те, що швидкість світла однакова і не залежить від напрямку поширення світла.

order tinidazole online В ході експерименту швидкість світла вимірювалась шляхом високоточних вимірювань сигналів мікрохвильового діапазону, близько 12.97 ГГц, які вироблялися двома сапфіровими резонаторами, охолодженими до кріогенної температури на 4 градуси Кельвіна. Для збільшення точності вимірювань необхідний для цього набір даних збирався протягом одного року. Сапфірові мікрохвильові резонатори були розміщені перпендикулярно один одному і оберталися на поворотному столі протягом року, здійснюючи один оборот за кожні 100 секунд.

«Частота мікрохвильового генератора, складена з частотою другого генератора безпосередньо пов’язана зі значенням швидкості світла» – розповідає доктор Стівен Паркер, що очолює групу Frequency and Quantum Metrology Research Group в Західно-Австралійському університеті, – «Якщо б сумарна частота змінювалася б у залежності від напрямів орієнтації генераторів, це вказало б на порушення симетрії Лоренца. Однак, під час проведення експерименту частота залишалася стабільною і зберігала своє значення аж до 18 знака після коми, до межі вимірювань нашого наукового обладнання».

В даний час дослідна група доктора Паркера проводить модернізацію свого експериментального обладнання. До складу цього устаткування впроваджуються нові джерела світла, що володіють більшою стабільністю, які дозволять одержати у майбутніх експериментах ще більшу точність вимірювань.

«Все це дозволить нам збільшити точність і чутливість вимірювальної апаратури, завдяки чому ми зможемо досліджувати інші явища, які зможуть викликати порушення симетрії Лоренцо» – розповідає доктор Паркер.

see Додати коментар: