Рибки-п’яниці не бояться роботів-хижаків

3 серпня 2013 | Автор: Катерина | Теги: , , ,

http://curtisbaptistschools.org/ пьяная рыбаЗгадайте фільм “Термінатор” або “Трансформери”. У фільмах роботи та кіборги доволі часто викликають у глядачів жах, хоча в реальному житті все доволі нешкідливо й не страшно для людей. Але незважаючи на це, вчені знайшли тих, кого ще можна налякати роботами задля науки — рибки!

go here Вчені із Політехнічного інституту Нью-Йоркського університету використовували роботів для вивчення впливу алкоголю на поведінку акваріумних рибок. Для експерименту було обрано вид під назвою даніо-реріо, який проживає переважно у прісних водоймах. Реакція цих риб на різноманітні стимули аналогічна реакції багатьох розумних істот, тому для вчених цей вид є дуже цінним у проведенні різноманіних дослідів по моделюванню поведінки.

Ціль експерименту полягала у тому, щоб визначити вплив алкоголю на швидкість та наявність реакції страху.

Акваріум було розділено на 3 відділення — в один посадили самих рибок, в другий — робота, який мав вигляд та усі ознаки індійського морського нетопира — головного “ворога” піддослідних рибок. Третя частина акваріуму лишалась порожньою. Сам дослід був розділений на 2 етапи. Під час першого (у звичайних умовах) рибки намагались уникати роботохижака, відпливаючи у порожній відсік. У другій половині досліду у воду було додано етиловий спирт (у нешкідливій концентрації), внаслідок чого риби взагалі перестали звертати увагу на робота, просто плаваючи у воді з алкоголем. Експеримент було проведено кілька разів, “ворога”-нетопира було замінено на чаплю, але суттєвих змін у результаті не було — алкоголь дійсно сповільнює реакцію та знижує відчуття страху у акваріумних рибок.

Не можна сказати, що результати є шокуючими та надзвичайно корисними для нас, але вчені вважають, що досвід використання роботів у дослідженнях ще стане у нагоді.

buying Seroquel online Додати коментар: