Новий стан речовини суперечить здоровому глузду

15 червня 2013 | Автор: Арсен

Новий стан речовини суперечить здоровому глуздуЯкщо щось стискати, то воно стає менше. Група вчених з Аргонської національної лабораторії (США), схоже, всупереч логіці знайшла спосіб розширити матеріал при стисненні.

http://knittinghistory.co.uk/contact-us/ За словами хіміка Карени Чепмен, це можна порівняти з тим, що стиснення каменю перетворює його на губку. Під тиском матеріали повинні ставати щільнішими і більш компактними. Дослідники домоглися абсолютно протилежного. Матеріал, до якого застосували тиск, втратив половину щільності.

Оскільки такі характеристики здаються неймовірними, Чепмен з колегами проводили випробування протягом декількох років, а потім перевіряли їх результати. Зрештою, вони визнали, що неможливе може бути можливим.

Йдеться про кристалічний ціанід цинку Zn (CN) 2, стиснення якого в різних рідинах – воді, метанолі, ізопропанолі тощо – призводить до повної перебудови зв’язків між молекулами. Відкриття не тільки змусить переписати підручники, а й має практичне значення – завдяки йому значно зросте різноманіття пористих матеріалів, що використовуються в промисловості та сфері охорони здоров’я.

Останні застосовуються для захоплення, зберігання та фільтрації інших матеріалів. Їх пориста структура дозволяє затримувати окремі молекули, що дає можливість використовувати їх в якості водяних фільтрів або хімічних датчиків. Змінивши швидкість виведення молекул, такі матеріали можна використовувати для введення ліків в організм або у виробництві будь-яких товарів – від пластику до продуктів харчування.

http://crug-glas.co.uk/room-2/feed/ Додати коментар: