Недорогі електромобілі з’являться раніше, ніж ви думаєте

8 квітня 2015 | Автор: Арсен

http://ariasecuritycompany.com/contact-us/ ЕлектромобільЕлектричні автомобілі досі залишаються багатьом не по кишені. Однак найближчим часом ситуація може змінитися. Нове дослідження показало, що ціни на акумуляторні батареї для електрокарів падають набагато швидше, ніж очікувалося. Реальна вартість автомобільних літій-іонних батарей тримається виробниками в строгому секреті. Різні оцінки вартості не дають зрозуміти, якою має бути ціна, щоб електромобілі з великим запасом ходу стали доступними для більшості покупців.

http://global-mob.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1510449381.1943900585174560546875 Аналіз понад 80 експертних оцінок, зроблених в період між 2007 і 2014 роками, показав, що вартість батарей для електрокарів набагато нижча, ніж припускали аналітики.

Автори дослідження прийшли до висновку, що акумулятори, які використовують у своїх електромобілях такі провідні виробники, як Tesla і Nissan, у 2014 році коштували всього 300 доларів за кВт⋅год енергії, що менше найбільш оптимістичного прогнозу на 2015 рік і середнього прогнозу на 2020 рік. Отримані дані дозволили припустити, що до 2018 року ця ціна зменшиться до 230 доларів.

Повідомляється, що електромобілі почнуть масово залучати до себе покупців при ціні на батарею 125-300 доларів за кіловат-годину. Якщо акумулятори складають від чверті до половини вартості електромобіля, то значне зниження цін на акумулятори також здешевить електромобілі. В якості альтернативного рішення виробники можуть зберегти ціни на колишньому рівні, але збільшити запас ходу електрокарів.

Дальність їзди на одному заряді є вирішальним фактором для багатьох покупців, адже експлуатація електромобіля обходиться набагато дешевше – повна зарядка електрокара з запасом ходу 300 миль (482 кілометра) коштує менше 10 доларів. Враховуючи невідповідність цін на бензин та електроенергію, автори дослідження, вчені з Стокгольмського інституту навколишнього середовища, вважають, що зниження цін на автомобільні акумулятори до 150 доларів за кВт⋅год призведе до фундаментальних змін на ринку.

Аналіз показав, що ціна на акумулятори, якими провідні виробники комплектують свої електромобілі, падає приблизно на 8 відсотків на рік. Економія на масштабі, яку планують використовувати такі компанії як Nissan і Tesla дозволить серйозно збільшити обсяги виробництва, що сприятиме продовженню падіння цін у найближчі роки. Батареї, швидше за все, будуть падати в ціні зі швидкістю, з якою в свій час падала ціна на нікель-металгідридні батареї, які використовуються в гібридних автомобілях на зразок Toyota Prius, кажуть дослідники.

Матеріалом для аналізу послужили публічні заяви виробників, експертні оцінки фахівців і різні наукові статті. Сама робота була опублікована в журналі Nature.

Тим не менш до таких розрахунків потрібно ставитися обережно. Прогнози цін на енергоносії часто виявляються помилковими. Але розвиток електромобілів рухається стрімко швидко вперед. Якщо вірити Елону Маску, то вже в цьому році електрокари Tesla зможуть взагалі обходитися без водія.

http://ridgewayfriends.org.uk/greatstonesway.html Додати коментар: