Наша еволюція триває, незважаючи на низьку народжуваність і смертність сучасного світу

10 лютого 2015 | Автор: Арсен

here Наша еволюція триваєТеорія еволюції Дарвіна залишається вірною, навіть незважаючи на низькі рівні народжуваності і смертності в сучасному світі, повідомляють дослідники з Університету Шеффілда.

can i buy Pregabalin online Команда з Шеффілда вивчила, як культурний вплив – зразок вільного доступу до контрацептивів та успіхи у медицині, знижують смертність серед немовлят, впливає на природний відбір в сучасній людській популяції.

Це дослідження, яке проходило у Фінляндії, виявило, що лише 67 відсотків дітей, які народилися в 1860-х роках, доживали до зрілості – і ця цифра зросла до 94 відсотків у 1940-х роках. Одночасно середня кількість дітей на сім’ю знизилася з 5 до 1,6. Але, незважаючи на цей штучний вплив, дослідники виявили, що генетичні відмінності між людьми продовжують живити нашу еволюцію.

Доктор Вірпі Лумаа з Університету Шеффілда і доктор Елізабет Болунд з Університету Уппсали використовували генеалогічні записи з фінських церков від початку 18 століття до сьогоднішнього дня. Відновивши генеалогічні дерева більш ніж 10.000 чоловік, вони зуміли визначити, якою мірою певні характеристики людей змінювалися під впливом генетичних змін, і під впливом навколишнього середовища.

Дослідження показало, що у 18 і 19 століттях від 4 до 18 відсотків варіацій тривалості життя, розміру сім’ї та віку першого і останнього дітонародження були зумовлені генами, в той час як інші варіації визначалися впливом різних аспектів навколишнього середовища.

«Можливо, те, що в сучасному суспільстві ми володіємо більшою індивідуальною свободою для вираження наших генетичних схильностей у силу меншого соціального і нормативного впливу, веде до того, що генетичні відмінності між нами пояснюють більшу частину наших репродуктивних патернів», – говорить доктор Болунд.

Результати цього дослідження були опубліковані онлайн в журналі Evolution 5 лютого 2015 року.

can you buy Lyrica from canada Додати коментар: