Ми вибираємо чоловіка або дружину зі схожою ДНК

23 вересня 2015 | Автор: Арсен

go site Ми вибираємо чоловіка або дружину зі схожою ДНКУ подружніх парах зазвичай багато спільного, і це стосується генів теж. Нове дослідження показало, що ми, як правило, вибираємо чоловіка або дружину, чия ДНК схожа на нашу. Ймовірно, у людей які генетично схожі, більше можливостей зустрітися і утворити пару. Іншими словами, коли справа стосується шлюбу, приказка “рибалка рибалку бачить здалеку” більш підходить, ніж “протилежності притягуються”.

Попередні дослідження показали, що люди вибирають партнера для шлюбу зі схожим рівнем освіти, приблизно одного соціального класу і навіть за масою тіла. Це явище отримало назву “ассортативне спарювання”.

Вчений Бенджамін Домінго з Університету Колорадо в США проаналізував генетичні дані 825 чоловік, порівнявши схожість ДНК заміжніх пар з випадковими людьми, що не перебувають у парі. Як виявилося, у подружніх пар було більше схожих сегментів ДНК, ніж у випадкових пар людей.

Вчені не знають, як ми розпізнаємо потрібного партнера, але можливо у пар схожі генетичні риси, так як їх гени допомагають їм визначити, кого вони зустрінуть протягом життя. Люди зі схожими генами, як правило, володіють схожим рівнем освіти, що ставить їх в схожі соціальні ситуації, і у них більше шансів зустрітися. Також, якщо у людини високий чи низький зріст, вона буде звертати увагу на когось з схожим ростом, і таким чином несвідомо вибирати партнера зі схожим ДНК.

Попередні дослідження показали, що ми знаходимо партнера, чия імунна система відрізняється від нашої. Це забезпечує дітям, народженим в парі більш широкий імунітет проти хвороб.

go to link Додати коментар: