Дві технологічні катастрофи, які пророкують людству вже в цьому десятилітті

9 вересня 2015 | Автор: Арсен

here Катастрофи на ЗемліДо кінця поточного десятиліття перед людством будуть стояти дві глобальні загрози технологічного характеру.

follow Видання Electronics опублікувало в квітні 1965 року прогноз, зроблений Гордоном Муром, який очолював у той час науково-дослідний відділ компанії Fairchild Semiconductor. Сьогодні Муру вже 86 років, і він відомий у всьому світі як засновник корпорації Intel і автор закону, про який буде згадуватися нижче в статті.

Застій технічного прогресу

Застій технічного прогресуПередбачене Муром постійне зростання можливостей електронної обчислювальної техніки постійно підтримується фахівцями Силіконової долини інновацій, завдяки їхнім розробкам. Наприклад, сучасні смартфони володіють великою обчислювальною потужністю, навіть ще більшою, ніж електронно-обчислювальні машини, які забезпечували свого часу політ на Місяць.

Однак поступово все може впертися в технологічний поріг, який може стати непереборним для новітніх технологій. На перший погляд, нічого страшного в цьому немає, адже сьогоднішні пристрої сміливо можна називати чудом техніки, однак тут слід пам’ятати про суспільні очікування, що перетворилися за останні 50 років вже в звичку. Не варто забувати також і про очікування військових відомств, які посилено нарощують можливості космічної розвідки, тому в найближчі 10-15 років слід очікувати збільшення і так немаленьких витрат на розробку і випуск принципово нової техніки.

Проблеми з супутниками і космічна війна

Проблеми з супутниками і космічна війнаВтім, припинення дії закону Мура є не єдиною небезпекою, яка загрожує процесу розвитку цифрових технологій. У світовій телекомунікаційній системі найбільш вразливою ланкою в даний час є супутники. Якщо дані космічні апарати раптово вийдуть з ладу, то наслідки цієї катастрофи навряд чи будуть більш м’якими, ніж наслідки ядерної зими.

При цьому найсумнішим тут є те, що супутники можуть бути знищені не тільки людиною за допомогою зброї, але і самою природою, наприклад, сонячною бурею великої сили. Ще один негативний сценарій, названий ефектом Кесслера, був описаний Дональдом Кесслером, консультантом NASA, в 1978 році: через космічне сміття ближній космос стане повністю непридатним для його практичного використання. Він пояснив, що зіткнення двох досить великих об’єктів у космосі, або ж вибух одного такого об’єкта, приведуть до появи безлічі уламків, кожний з яких може зіткнутися з уже новим об’єктом, збільшуючи тим самим кількість сміття.

Американське космічне агентство в 2010 році прийшло до висновку, що вже з 2007 року крупного сміття і супутників набралося вже цілком достатньо для того, щоб ініціювати ефект Кесслера.

Повна втрата супутників стане причиною серйозного збою в сучасному високотехнологічному житті – зокрема, можливості проведення різного роду цифрових угод, передачі інформації і комунікації істотно знизяться. Стільникові телефони стануть марними, телекомунікаційні кабелі перетворяться в марну купу дротів, а Інтернет і супутникове телебачення опиняться в інформаційній та комунікаційній ізоляції.

http://paperbomb.com/home/attachment/celeb/feed Додати коментар: