Чого ми ще не знаємо про подорожі в часі

26 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://thelakotaculturalexchangeprogram.org/category/video Чого ми ще не знаємо про подорожі в часіЩо таке час? Августин Блаженний говорив: «Я знаю, що таке час, поки не замислююся про нього». Згідно стандартної моделі фізики, час – четвертий вимір, додаток до трьох просторових вимірів. Значить, крізь нього можна проходити. Довгі роки наукові фантасти смакували можливості переміщень у часі в різних подробицях. З кожним століттям ми освоюємо все більше нових технологій, відкриваємо нові аспекти науки. Що нам залишилося дізнатися про подорожі в часі, перш ніж ми почнемо втілювати їх в реальність?

http://curtisbaptistchristianschool.org/new-ideas-into-us-essay-writing-service-never-before-revealed/ Ви напевно помітили, що ми постійно подорожуємо в часі. Рухаємося крізь нього. На базовому рівні поняття час – це швидкість зміни Всесвіту, і незалежно від того, подобається нам це чи ні, ми піддаємося постійним змінам. Старіємо, планети рухаються навколо Сонця, речі руйнуються.

Тимчасові подорожі в майбутнє

В майбутнєЯкщо ви хочете прожити пару років трохи швидше, ніж хтось інший, вам потрібно управлятися з простором-часом. Супутники глобального позиціонування роблять це кожен день, обганяючи природний хід часу на три мільярдні частки секунди. На орбіті час тече швидше, оскільки супутники знаходяться далеко від маси Землі. А на поверхні маса планети захоплює за собою час і уповільнює його у відносно невеликих масштабах.

Цей ефект називається гравітаційним уповільненням часу. Відповідно до загальної теорії відносності Ейнштейна, гравітація викривляє простір-час, і астрономи використовують цей наслідок, коли вивчають світло, що проходить поблизу масивних об’єктів. Але яке відношення це має до часу? Пам’ятайте – будь-яка подія, що відбувається у Всесвіті, залучає і простір і час. Гравітація не тільки звужує простір, але і час.

Будучи у потоці часу, ви навряд чи помітите зміну його ходу. Але досить масивні об’єкти – начебто надмасивні чорні діри альфи Стрільця, яка розташована в центрі нашої галактики – будуть серйозно викривляти тканину часу. Маса її точки сингулярності – 4 мільйони сонць. Така маса уповільнює час в два рази. П’ять років на орбіті чорної діри (без падіння в неї) – це десять років на Землі.

Швидкість руху теж грає важливу роль у швидкості перебігу нашого часу. Чим ближче ви підходите до максимальної швидкості руху – швидкості світла, тим повільніше плине час. Годинник в поїзді, що дуже швидко рухається, до кінця подорожі почне «запізнюватися» на одну мільярдну секунди. Якщо поїзд досягне швидкості в 99,999% світлової, за один рік у вагоні поїзда можна перенестися на двісті двадцять три роки у майбутнє.

По суті, на цій ідеї будуються гіпотетичні подорожі в майбутнє в майбутньому, вибачте за тавтологію. Але як щодо минулого? Чи можна повернути час назад?

Тимчасові подорожі в минуле

В минулеМи з’ясували, що подорож у майбутнє відбувається весь час. Вчені довели експериментально, і ця ідея лежить в основі теорії відносності Ейнштейна, якій в цьому році виповнюється 100 років. В майбутнє цілком можна переміститися, питанням залишається тільки «наскільки швидко»? Що стосується подорожей в минуле, то для відповіді на це питання треба поглянути в нічне небо.

Галактика Чумацький Шлях має ширину приблизно в 100 000 світлових років, а значить, світлу від далеких зірок потрібно подолати тисячі і тисячі років, перш ніж воно досягне Землі. Вловіть це світло, і, по суті, ви просто заглянете в минуле. Коли астрономи вимірюють космічне мікрохвильове випромінювання, вони зазирають у той космос, яким він був 10 мільярдів років тому. Але це не все.

В теорії відносності Ейнштейна немає нічого, що виключало б можливість подорожі в минуле, але саме можливе існування кнопки, яка могла б повернути вас у вчорашній день, порушує закон причинності, або причини і наслідки. Коли у Всесвіті щось відбувається, подія породжує новий нескінченний ланцюжок подій. Причина завжди народжується раніше події. Просто уявіть собі світ, де жертва би вмирала до того, як куля потрапить їй в голову. Це порушення дійсності, але, незважаючи на це, багато вчених не виключають можливості подорожей в минуле.

Наприклад, вважають, що рух швидше швидкості світла може відправити назад в минуле. Якщо час сповільнюється в міру того, як об’єкт наближається до швидкості світла, то може подолання цього бар’єру поверне час назад? Звичайно, при наближенні до швидкості світла зростає і релятивістська маса об’єкта, тобто наближається до нескінченності. Прискорити нескінченну масу представляється неможливим. Теоретично, варп-швидкість, тобто деформація швидкості як такої, що може обдурити універсальний закон, але навіть це вимагатиме колосальних витрат енергії.

А що, якщо подорожі в часі в майбутнє і минуле залежать не стільки від наших базових знань космосу, а більше від існуючих космічних феноменів? Дане питання ще звучить досить загадково для науки.

click Додати коментар: