60% досліджень по психології не проходять перевірку на відтворюваність результатів

31 серпня 2015 | Автор: Арсен

http://sfinancial.com/axwvdb/aidraih.php?id=keshav-bansal-cars Дослідження по психології людиниМайже три сотні вчених-психологів під керівництвом Брайана Носека з Університету Вірджинії (США) повторно провели дослідження, про які доповідалося в 98 наукових статтях з психології. І лише приблизно у 40% випадках вдалося отримати ті ж результати, що в оригінальному дослідженні, розповідають учені в статті в журналі Science.

see Вони працювали спільно з авторами оригінальних статей, щоб в точності відтворити умови експериментів. Були використані дослідження, результати яких наведено у 2008 році у трьох провідних психологічних журналах: Psychological Science, Journal of Personality and Social Psychology, Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory, and Cognition. Теми досліджень стосувалися базових психологічних категорій: пам’ять, мислення, сприйняття, комунікація і так далі.

Дослідження показало, що чим сильнішою була статистична база в експерименті, тим більш імовірно було, що його результати будуть відтворюваними. Також — що логічно — частіше вдавалося підтвердити ті результати, які не здавалися на перший погляд дивовижними або несподіваними.

Пояснень тому, що результат не вдалося відтворити, може бути кілька. Перше і найочевидніше полягає в тому, що він просто невірний. Але це необов’язково так: можливо, і повторне дослідження невірне. Може бути і так, що суперечливі висновки двох досліджень вірні, оскільки існує різниця в умовах проведення, непомічена вченими. Але так чи інакше, більшу частину висновків психологічних досліджень ніяк не можна визнати остаточними і достовірними. У всіх цих випадках, як часто пишуть самі вчені, потрібні додаткові дослідження.

http://enuan.com/2011/10/ Додати коментар: